İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Tesla Model S, Çevreci Bir Polis Arabasına Dönüştü

Tesla Model S, Çevreci Bir Polis Arabasına Dönüştü

Tesla Model S, polis arabası olarak kullanılmaya başlandı ve çevre  kirliliğini azalttı.
İlk polis vasıtalarının benzinli olduğunu ve bunun hep bu tür kalacağını düşünüyorsanız, fena durumda yanıldığınızı söyleyebiliriz. Akron, Ohio’da 1899’da alınan 4 beygir gücüne sahip polis aracı elektrikliydi. Fakat içten  yanmalı motorlara olan ilginin yükselmesi nedeniyle, Akron gibi kuruluşlar kepenk kapamak mecburiyetinde kaldı.

Tesla Model S Kullanım Alanını Arttırıyor

Genellikle Tesla firmasının günlük hayatta kullanıldığını varsayıyoruz. Los Angeles ve Denver’daki polis departmanları ise bu tür düşünmüyor. 61.478.50 $ ‘lık bir fiyata satın alınan Tesla Model S’ler, kenti çok büyük bir kirden de arındıracak. Gaz ve bakım masrafları sayesinde, şehirler en az 50.000 $ gibi bir kâr sağlayacak.

tesla-model-s-bir-portal

Benzinli vasıtalarının yüksek bakım oranı, elektrik enerjisinin çok daha ucuz olması ve Model S gibi vasıtaların çok çok bakım istememesi gibi özellikler elektrikli vasıtaların tercih edilmesindeki en mühim nedenler olarak görülüyor. Üstelik kentin sera gazı salınımlarını %10 oranında düşürmesi de en büyük beklentiler arasında.

Çin’in yoğun pis şehirlerinde de bu sisteme geçilmesini umut ediyoruz. Bilindiği üzere Uzakdoğu Asya ülkerinde hava pisliği üst düzeyde. Tesla gibi elektrikli vasıtalar yapan firmalar, ileride hem sürat kazandırabilir hem de etraf pisliğini daha düşük düzeylere indirebilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen