1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Teknolojisi
  3. Tesla, Model 3’ü Hacklemeyi Başaran Ekibe Model 3 Hediye Etti

Tesla, Model 3’ü Hacklemeyi Başaran Ekibe Model 3 Hediye Etti

Pwn2Own isimli müsabakaya çoğu dev şirketin yanı sıra dahil olan Tesla, Model 3’ün bilgi eğlence sistemini hackleyen ekibe 35.000 dolar nakit para ve bir adet Model 3 hediye etti.
Her yıl düzenlenen ve bu yıl da Kanada’da yapılan Pwn2Own isimli müsabaka enteresan bir olaya sahne oldu. Yarışmaya dahil olup Model 3 isimli otomobili hackleyebilene ödül vadeden Tesla, çok geçmeden istediğini elde etti.Takımların yarıştığı Pwn2Own isimli müsabakada Amat Cama ve Richard Zhu’nun oluşturduğu Team Fluoroacetate, Model 3’ün bilgi eğlence sistemini hedef alarak hacklemeyi başardı. Tabii ki vadettiği ödülü seve seve veren Tesla, Team Fluoroacetate’e 35.000 dolar nakit para ödülüne ek olarak bir adet Tesla Model 3 hediye etti.

 

Ekibin bulduğu güvenlik açığı ile ilgili konuşan Tesla sözcüsü, “Önümüzdeki günlerde bu güvenlik açığını ele aldığımız bir güncelleme yayınlayacağız” diyerek konuya açıklık getirdi. Bahsi geçen güvenlik açığını bulan ekibe de teşekkür etmeyi unutmatan sözcü, sözlerine şöyle devam etti:

İlgili Yazı

BMW 2025’e Kadar 12 Adet Elektrikli Otomobil Tanıtacak

“Bu gösterinin büyük bir çaba ve yetenekle ortaya çıktığını biliyoruz. Takımın üyelerine otomobillerimizin yollarda daha güvenilir hareket etmesine yardımcı oldukları için teşekkür ediyoruz.”Tesla’nın Ve Yarışmanın gündemine oturan Team Fluoroacetate, Model 3’ü hacklemek dışında da son derece verimli bir müsabaka geçirdiler. Birçok tanınmış uygulamada da açıklar bulan takım, Tesla’dan kazandığı para ödülü de dahil olmak suretiyle toplamda 545.000 dolar elde etti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen

Yorumlar (1)

  1. adamlar para dagıtmak ıcın elınden gelenı yapıyor bıze verın barı de