1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Tesla Model 3 hakkında önemli açıklama!

Tesla Model 3 hakkında önemli açıklama!

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla Model 3’ün dikiz aynasında bulunan kameranın varoluş nedenini belirtti. Detaylara gelin beraberinde göz atalım.

İlgili Yazı

Xbox Türkiye oyun fiyatlarına zam yaptı!

Tesla Model 3 araç içi kamerasının nedeni!

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticilerinden olan Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Tesla Model 3 hakkında bir açıklamalarda bulundu. Buna göre aracın dikiz aynasında bulunan kameranın, aracın otonom çalışacağı zamanlar için yapıldığını ifade etti. CEO, “Uber/Lyft ile yarışacağımız zamanlar için var.” dedi.

Kamera ile ilgili gizlilik kaygısı yaşayan birine cevap olarak Elon Musk “Biri arabanızı çalmaya kalktığında, kamerayı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, aracınızda bıraktığınız evcil hayvanlarınıza da göz kulak olabilirsiniz.” dedi.

tesla-ceosu-elon-musk-aciklama-yapti-bir-portal-1
Musk, Tesla otomobillerin gelecekte otonom bir araç paylaşım filosu olabileceği planından da bahsetti. Bu sayede gelecekte aracı anlık olarak kiralayacak, gitmek istediğiniz yere otonom araç ile gidebileceksiniz.

Ayrıca Musk “Maliyetleri her bireyin bir Tesla sahibi olabileceği noktaya çekmek istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bunu takip eden bir tweet ile Musk, gelecek planlarını da belirtti. Açıklamasında, Bir Tesla’nın başkasına kiralanmasına ve kiralanan aracın yolcuyu otonom olarak gitmek istediği yere götürmesine imkân tanıyan donanımın hazır olduğunu, tek problemin Yasal onaylar olduğunu açıkladı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce otonom araçlar gelecekte piyasayı domine edecek mi? Bir Tesla sahibi olmak ister miydiniz? Yorumlarda belirtiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen