1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Tesla Kullanıcıları İsyanda

Tesla Kullanıcıları İsyanda

Tesla’nın gözde aracı Model 3’ün kapı kolları soğuk havada buz tutuyor ve çalışmaz hâle geliyor. Tesla kullanıcıları ise durumdan muzdarip.
Tesla, ürettiği elektrikli vasıtalarıyla pazara ününü salmış gerektiğince başarılı bir şirket. Tesla’nın en güncel elektrikli aracı Model 3 ise detaylı ve yenilikçi tasarımıyla fütüristik özelliklere sahip yüksek teknoloji ürünü bir vasıta olarak karşımıza çıkıyor fakat şu aralar gerçek anlamda soğuk havanın varbulunduğu yerlerde yaşam sürdüren sürücüler, eski moda bir problemden muzdarip. Kapı kolları donuyor.

tesla-kapı-kolları-donma-bir-portal
Tesla’ya Model 3 kullanıcılarından Twitter üstünden şikayetler yağdı. Normal şartlarda Tesla kullanıcıları vasıtalarına yaklaştığında kapı otomatik olarak açılır ve sürücüler vasıtalarına rahatlıkla biner. Diğer yolcular ise kapılarda tespit edilen şık tasarımlı kolun arka kısmına ilk evvelce parmaklarıyla bastırır, devamında kolun dışarıya çıkan ön bölümünü çekerek kapıyı açarlar.

Kapı aynı vakitte sürücü amacıyla de kapı kolu ile açılma opsiyonuna de sahip. Ne var ki ABD’de hâkim olan soğuk hava dalgası, Model 3’lerin kapı kollarının donmasına ve bu bağlamda kapıların açılmamasına sebep oluyor. Tesla Model 3 kullanıcıları Twitter üstünden bu meseleye isyan etti.

Twitter ve Model 3 kullanıcısı Andrea Falcone, Model 3’ün kapı kolunun buzla kaplı bir resmini yayınladı.

Başka bir Model 3 kullanıcısı olan “sa ra”, Model 3’ün her iki tarafındaki kapı kollarının basıldığında bile çalışmadığını ve kapının açılmadığını gösteren kısa bir video yayınladı.

Model 3 sahibi Jason Stoll ise diğer bir bozukluğu bildirdi. Kapısını 0 santigrat derecenin altındaki hava ısısında açabildiğini bildiren Stoll, bunun devamında kapısını kapı kolunun mekanizması amacıylade kalan su sebebiyle kapatamadığını videoya çekti. Kapıyı açtıktan sonra açık kalan kapı kolunu yerine oturtarak aracına binen Stoll, fakat bu şekilde aracını kullanmak mümkün hâle getirdi.

tesla-kapı-kolları-donma-bir-portal 1
Yukarıda sizlerle paylaştığımız gönderiler kullanıcılardan gelen şikayetlerden yalnızca birkaçı. Bunlar gibi daha binlerce gönderi hem Tesla’nın forum sayfasında hem de sosyal medya üstünde paylaşıldı. Tesla ise mevzu ile ilgili şimdilik bir açıklama yapmadı. Kullanıcıların tek çaresinin kapı kolunu ısıtıp buzu çözüme ulaştırmak bulunduğu söyleniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen