Temel İçgüdü yıldızı Sharon Stone: O meşhur sahnede kandırıldımTemel İçgüdü yıldızı Sharon Stone: O meşhur sahnede kandırıldım

Ünlü oyuncu Sharon Stone, yazdığı anı kitabında Temel İçgüdü filmindeki meşhur bacak sahnesinde kandırıldığını açıkladı.

Ünlü oyuncu Sharon Stone, kendisine dünya çapında şöhret kazandıran Temel İçgüdü filminin meşhur sahnesiyle ilgili yıllar sonra bir itirafta bulundu. 63 yaşındaki oyuncu, 1992 yapımı filmdeki bacak sahnesinde, “beyazın ışığı yansıttığı” gerekçesiyle bir film ekibi üyesinin iç çamaşırını çıkarmasını istediğini ve özel bölgelerinin filmde görünmeyeceğinde ısrarlı olduğunu öne sürdü.
Gerilim türündeki filmde bir polis sorgusu sırasında Sharon Stone’un canlandırdığı Catherine Tramell karakterinin iç çamaşırı giymediği görülüyordu.
KİTABINDA ANLATTI
Stone 30 Mart’ta piyasaya çıkacak The Beauty Of Living Twice adlı anı kitabında bu meşhur sahnenin hikayesini kaleme aldı.
Vanity Fair’in yayınladığı kitabın ilgili bölümünde ünlü yıldız, özel bölgelerinin filmde olduğuna dair hiçbir fikri olmadığını ve filmin son halini görünce yönetmen Paul Verhoeven’e tokat attığını anlattı. Stone ayrıca, “çoğunun projeyle hiçbir ilgisi olmayan ajan ve avukatlarla dolu bir oda”da gösterime çağrıldığını iddia etti.
Filmde kendi özel bölgemi gördüğümde, “Bana ‘Biz hiçbir şey göremiyoruz’ diye karşılık verdiler” yazan Stone, ”Paul’e bir tokat attım ve orayı terk edip arabama bindim, avukatım Marty Singer’ı aradım” ifadesini kullandı.
Stone şunları yazdı: 
“Paul’e Marty’nin benim için ortaya koyduğu seçenekleri bildirdim. Elbette, herhangi bir seçeneğim olduğunu şiddetle reddetti. Ben sadece bir oyuncuydum, sadece bir kadındım; ne gibi seçeneklerim olabilirdi? Ama seçeneklerim vardı. Düşündüm ve düşündüm, sonunda bu sahneye izin vermeye karar verdim. Neden? Çünkü film için ve karakter için doğruydu, çünkü sonuçta ben yaptım.”
Stone, 2017’de de bu iddiasını gündeme getirmişti. Filmin 82 yaşındaki yönetmeni Paul Verhoeven, “Sharon yalan söylüyor” diyerek iddiaları reddetmişti. Yönetmen, “İç çamaşırını çıkarmasını ve kameranın orayı işaret etmesini istersen her oyuncu ne görüleceğini bilir” demişti.Kaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.