Taylor Swift’in yeni albümü Evermore bir haftada bir milyon sattıTaylor Swift'in yeni albümü Evermore bir haftada bir milyon sattı

Albümleriyle müzik listelerinin zirvesinden inmeyen Taylor Swift, yeni albümü Evermore ile bir haftada bir milyonluk satış rakamını yakaladı.

Taylor Swift’in yeni albümü Evermore, bir haftada bir milyonluk satış rakamına ulaşarak zirvedeki yerini aldı. Bu, Swift’in dünya çapında ilk haftasında bir milyon rakamına ulaşan üçüncü albümü oldu. Swift’in 2020 yılı içinde çıkardığı ikinci albümü Evermore (ilki Folklore), albüm satış rakamlarına göre oluşturulan Billboard 200 listesinin zirvesine yerleşti.

31 yaşındaki Amerikalı şarkıcı, dokuzuncu stüdyo albümü Evermore’un yakaladığı başarıyı önceki albümlerinde de gösterdi. Bir tek kendi adıyla yaptığı ilk çıkış albümü ‘Taylor Swift’, yedi günde bir milyon satış elde edememişti.

YILIN EN BÜYÜK ÇIKIŞ YAKALAYAN ALBÜMÜ

Ünlü şarkıcının henüz dört buçuk ay önce çıkardığı Folklore albümü de 2020’nin en çok satan albümleri arasında yer alıyor. 24 Temmuz’da piyasaya çıkan Folklore, çıktığı ilk hafta boyunca dijital platformlarda 500 milyon kez dinlendi. Kadın sanatçılar arasında en çok dinlenen albüm olma unvanını ele geçiren Folklore, 2020’nin en büyük çıkış yakalayan albümü unvanına sahip oldu.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.