İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Taksi Çıkmaları İle İlgili Önemli Gelişme!

Taksi Çıkmaları İle İlgili Önemli Gelişme!

Ticari taksi olarak çalışan ve sonrasında taksiden çıkarak hususi kullanıma geçen otomobillerin rengi değişmeden tescil prosedürleri yapılmayacak.

taksi-bir-portal

Ticari amaçla ve taksi taşımacılığında kullanılan taşıtların (otomobillerin) herhangi bir nedenle hususi plaka ile tescil edilmesi halinde taşıtlar mevcut sarı rengiyle artık tescil edilmeyecek.

İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası, taksi taşımacılığından sonra renk değişikliği yapılmadan otomobil olarak tescil edilen taşıtların;

Belgesiz ve izinsiz olarak taksi taşımacılığında kullanıldığı, bu nedenden dolayı taksilerle özdeşleşen sarı rengin, otomobillere tescil edilmemesi isteğinde bulundu.

Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü de ekipleri de yaptığı çalışmalar da devir sonrası tescil prosedürlerin de ilgili yönerge kapsamında çalışan sarı renk taksilerin aynı rengiyle otomobil olarak tescil edilmesinin ticari taşımacılık programları ve güvenlik tedbirleri kapsamında sorunlara yol açtığını gözlemledi.

UKOME karar aldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) de konu ile ilgili aldığı kararla;

Hususi kullanıma mahsus araçların amaçlarının dışında ve ticari amaçla taşımacılık yapmasının engellenmesi adına karar aldı.

UKOME, araç tescil belgeleri prosedürlerinde ticari amaçla ve taksi taşımacılığında kullanılan taşıtların(otomobiller);

Herhangi bir nedenle hususi plaka ile tescil edilmesi halinde bu taşıtların mevcut sarı rengiyle tescil edilmemesine karar verdi.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen