1. Ana Sayfa
  2. Dünya
  3. Suudi Arabistan Jeff Bezos’un Telefonunu Hackledi

Suudi Arabistan Jeff Bezos’un Telefonunu Hackledi

İddialara göre Amazon’un ve Washington Post’un sahibi Jeff Bezos’un Telefonu hacklendi.

Washington Post’un sahibi Jeff Bezos’un iddiasına göre Suudi Arabistan, Bezos’un Telefonunu hackledi. Şahsi mesajlaşmaları National Enquirer tabloidinde yayınlanınca Bezoz, durumu araştırması için güvenlik uzmanı Gavin de Becker’ı tuttu. Becker, hack olayının Washington Post gazetesinde yayınlanan, İstanbul’daki Suudi konsolosluğunda Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi hakkında bir haberle ilişkisi olabileceğini düşündü.

Suudi-Arabistan-Jeff-Bezos'un-Telefonunu-Hackledi-bir-portal

Bezos, Şubat ayında National Enquirer’in ana şirketi American Media Inc’in (AMI) şantajla suçlamıştı. İddiasına göre AMI, tabloiddeki haberin politik olarak motive edici olmadığını söylemezse Bezos’u kişisel fotoğraflarını yayınlamakla tehdit etmişti. Ama Becker, AMI’nın da ifade ettiği gibi, AMI’ın hackleyerek herhangi bir kişisel bilgi elde ettiğine dair bir bulgunun olmadığını açıkladı. Becker’ın iddisasına göre Suudi hükümeti Kaşıkçı olayı için Washington Post’u hedef almıştı.

İlgili Yazı

Huawei Mate 30 Dünyada bir ilke imza atacak!


Washington’daki Suudi elçiliği, Bezos’un iddiasına karşı herhangi bir açıklamada bulunmamıştı yalnız geçtiğimiz ay Suudi Dış İşleri Bakanı olayla hiçbir ilgilerinin olmadığını belirtmişti. Ayrıca AMI da Becker’ın iddiasına karşı henüz bir yorumda bulunmadı. Daha öncesinde Bezos’un özel hayatı hakkında yaptıkları haberin tamamiyle Yasal olduğunu belirtmişlerdi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen