İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güvenlik
  3. Suudi Arabistan, Amazon’un sahibini hackledi!

Suudi Arabistan, Amazon’un sahibini hackledi!

Amazon, Twitch, Kindle, Washington Post gibi platformların sahibi olan Jeff Bezos‘un Telefonu, Suudi Arabistan tarafından hacklendi. Konunun ayrıntılarına gelin beraber göz atalım!

Amazon firmasının da sahibi olan Jeff Bezos, hacklendi!

BBC‘nin yaptığı habere göre Dünyanın en zenginleri listesinde üst sıralarda bulunan Jeff Bezos‘un Telefonu, Suudi Arabistanlı hacker grubu tarafından ele geçirildi. Jeff Bezos’un kişisel mesajlaşmalarını ele geçiren hackerlar, bunun ile ilgili belgeleri National Enquirer üzerinden bir tablo biçiminde sızdırdılar.

suudi-arabistan-amazonun-sahibinin-telefonunu-hackledi-bir-portal-1

Jeff Bezos, National Enquirer‘in de sahibi olan American Media Inc‘i şantajla suçladı. Jeff’in iddiasına göre American Media Inc, haberin politik olarak motivasyon verici olmadığını söylemezse Bezos’u, kişisel fotoğraflarını yayınlamakla tehdit etti. AMI, olay ile ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.

İlgili Yazı

BMW, duygusal reklam filmi ile gündemde!

Tüm bunlar üzerine harekete geçen Jeff Bezos, alanında en yetenekli ve usta isimlerden biri olan güvenlik uzmanı Gavin De Becker‘ı kendisine danışman olarak tuttu. Gavin de Becker, hack olayının Jeff Bezos’un sahibi olduğu Washington Post gazetesinde yayınlanan, İstanbul’daki Suudi Konsolosluğunda Cemal Kaşıkçı‘nın katledilmesi hakkında bir haberle ilişkisi olabileceğini düşündü. Bu iddialar karşısında bir süre sessiz kalan Suudi Arabistan yetkilileri ise sonunda açıklamalarda bulundular ve olayla hiç bir ilişkilerinin olmadığını, olayın bir komplodan ibaret olduğunu açıkladılar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen