Survivor Steven’ın sevinci Wakanda Forever gündeme oturduSurvivor Steven'ın sevinci Wakanda Forever gündeme oturdu

Survivor 2021’nin dikkat çeken yarışmacılarından biri olan Steven Salam’ın kazandığı oyunlar sonrası Wakanda Forever diye sevinç yaşaması ve son bölümde Barış Özbek ile aralarında geçen polemik sosyal medyanın gündemine oturdu. Peki Wakanda nedir, ne demek? Wakanda Forever ne anlama geliyor? İşte cevabı.

Survivor Türkiye‘nin üçüncü gününde Ünlüler ile Gönüllüler takımları arasında ödül ve dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu sırada Steven Salam‘ın kazandığı oyunlar sonrası Wakanda Forever diye sevinç yaşaması ve Barış Özbek‘in ona karşılık vermesi sosyal medyanın gündemine oturdu.

ÖZÜR DİLEDİ

Gecenin sonunda Steven Salam, Barış’ın kendisine diss attığını ancak bu durumdan rahatsız olduğunu söyledi. Bunun üzerine Barış, Wakanda Forever sözünü kendisine karşı söylendiğini sanıp “Burası Türkiye” dediğini belirtti ve yanlış anlaşılma için özür diledi.

WAKANDA NE DEMEK?

Peki Wakanda nedir, ne demek? Wakanda Forever ne anlama geliyor? Wakanda, Marvel Comics‘te geçen hayali bir ülkedir. Afrika’da bulunur ve süper kahraman Kara Panter‘e ev sahipliği yapar. Sinemada Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan Wakanda, ilk olarak Fantastic Four filminde göründü.

Buna rağmen Wakanda, Marvel Sinematik Evren filmleri Captain America: Civil War (2016), Black Panther (2018), Avengers: Infinity War (2018) ve Avengers: Endgame (2019) gibi filmlerde görünmesiyle popülerlik kazandı.

WAKANDA FOREVER NE DEMEK?

Özellikle Chadwick Boseman‘ın başrolünde oynadığı 2018 yapımı Kara Panter (Black Panther) filminde öne çıkan bu ülkede; Wakandalılar, işaret dilinde sarılmayı temsil eden bir hareketten esinlenerek kollarını çapraz bir şekilde omuzlarına dayayarak oluşturdukları Wakanda Forever adını verdikleri Wakanda selamıyla birbirlerini selamlar.

Black Panther (Kara Panter) fragman

DISS NE DEMEK?

Diss kelimesi kısaca rapçilerin birbirlerini yermek için söyledikleri parçalar olarak tanımlanabilir. Diss için, Türk Halk Müziği ozanlarının yaptığı aşık atışmasının rap müziğindeki versiyonu da denilebilir.Kaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.