İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Steam , Video Kısmını Mağazadan Kaldırdı

Steam , Video Kısmını Mağazadan Kaldırdı

Epic Games’in alttan alttan zorlamasıyla oyun piyasasındaki üstünlüğünün tehlikeye girebileceğini fark eden Valve, oyun içeriklerine daha çok odaklanmak için Steam Mağazası’ndaki video bölümünü kaldırdı.

Dünyanın en büyük online oyun mağazası olan Steam, uzun uzun yıllardan beri var olan bir özelliğe veda ediyor. Valve tarafından Steam’da yayınlanan bir blog gönderisinde Steam Mağazası’nda Videolar bölümünün kaldırıldığı ve oyun dışı videoların Steam platformlarından kaldırılacağı açıklandı.

steam-video-bölümünü-mağazadan-kaldirdi-bir-portal 1
Valve’nin Steam’da video içeriklerin bulunmasına dair tutkusu, 2012 yılında yayınlanan Indie Game: The Movie belgeseline dayanıyor. Valve, o günden bu yana Steam’da video içeriklerin daha çok ilgi görmesi için birçok atılım gerçekleştirmiş olsa da içerikler Steam kullanıcılarının neredeyse hiçbir zaman ilgisini çekmedi.
Peki Valve, video içerikler ile ilgili bu kararı durup dururken mi aldı? Muhtemelen hayır. Bildiğiniz gibi Fortnite’ın yaratıcısı olan Epic Games, birçok oyunun bulunduğu Epic Games Store ile Steam’i iyiden iyiye zorlamaya başladı. Rakiplerinin hamlelerini gören Valve, tekrar oyun içeriklere odaklanmak için video içerikleri platformdan uzak tutmaya karar verdi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen