İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Steam kullanıcı sayısı için önemli gelişme

Steam kullanıcı sayısı için önemli gelişme

steam-link-2-habermi

Pek çok başarılı ve ünlü oyuna ev sahipliği yapan Steam, son derece yüksek Kullanıcı sayısına sahip bir platform. Şirket geçtiğimiz ay itibariyle yüksek Kullanıcı sayısı konusu ile ilgili yeni bir başarıya daha imza attı. Steam Kullanıcı sayısı geçtiğimiz ay itibariyle bir milyara ulaştı. Yeni gelişme ile ilgili ayrıntılar haberimizde.

İlgili Yazı

Steam Tasarımı Bu Yıl Tamamen Değişiyor

Steam Kullanıcı sayısı bir milyara ulaştı!

Geçtiğimiz ay içinde yapılan yeni üyeliklerle beraber oyun platformu Steam, bir milyar Kullanıcı sayısına ulaştı. Platform bütün Dünya üzerinde son derece yoğun bir biçimde kullanılıyor. Bununla beraber şirketin aktif Kullanıcı sayısı da son derece ilgi çekici. Steam geçtiğimiz yıl itibariyle günlük 47 milyon, aylık ise 90 milyon aktif Kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Şirketin başarılı olmasını ev sahipliği yaptığı oyunlara bağlamamız mümkün.

pubg-godzilla-filmi-icin-uyarlanacak-habermi

Platformların popülerliği hesaplanırken aktif ve kayıtlı Kullanıcı sayısı son derece dikkate alınıyor. Buna rağmen Steam’in ulaştığı kayıtlı Kullanıcı sayısı bazı tehlikeleri de işaret ediyor. Dünya üzerindeki her yedi kişiden birinin Steam kullanmadığını düşünecek olursak, platformun birçok spam, bot ve sahte hesap barındırdığını söyleyebiliriz. Bu noktada Kullanıcıların yaşayabileceği problemler ve dolandırıcılık ihtimalleri de akıllara geliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen