İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Spotify ve Apple stresi tenis maçına döndü!

Spotify ve Apple stresi tenis maçına döndü!

Spotify ve Apple arasında bir süredir sular durulmuyor. İkisi arasında çıkan savaşta Spotify, teknoloji devi Apple’ı tekelci olmakla suçluyor.

Son olarak iki şirket arasında yaşananlar hakkında kamuoyuna bir açıklama yapıldı. Spotify Apple arasındaki stres adeta tenis maçına döndü.

spotify-apple-gerilimi-tenis-macina-dondu-bir-portal

Spotify Apple stresi sürüyor!

Çarşamba günü müzik uygulaması, Apple’ın App Store’da programları haksız bir biçimde kullandığı hakkında Avrupa Birliği’ne bir şikayette bulunmuştu. Spotify, Apple’ın uygulama içi satın almalardan yüzde 30 pay aldığını ve bunu kendi müzik servisi Apple Music’e üstünlük sağladığını ifade etti.

Sağlıklı bir eko-sistemin oluşturulabilmesi için adil şartların güvence altına alınması gerektiğinin önemini vurgulayan Spotify’a karşılık Apple da bir açıklamada bulundu.

Apple, Spotify’ı bedava bir uygulamanın üstünlüklerindan bedava bir biçimde yararlanmak istediğini ifade etti. Ayrıca Cupertino’lu şirket, yüzde 30’lük Kesintinin yüzde 15’e düşürüldüğünü ve bunun son derece uygun bir Kesinti olduğunu vurguladı.

İlgili Yazı

Spotify’a Alternatif Olabilecek En İyi 5 Uygulama

Spotify’dan da teknoloji devine cevap gecikmedi. Her tekelci şirketin yanlış bir şey yapmadığını iddia ettiğini söyleyen müzik devi, bu politikaların tüketicilere zarar verdiğini hatırlattı.

Tenis maçına dönüşen atışmaların yanısıra Avrupa Komisyonu, Spotify’ın şikayetini aldığını ve ne yapmaları gerektiği üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen