1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Sosyal Medya Platformları Çöktü

Sosyal Medya Platformları Çöktü

İnstagram, Facebook ve whatsapp neden yavaş

Sosyal medya devi Facebook’un ana uygulaması dahil diğer programları olan Instagram, Messenger ve WhatsApp’da Dünya çapında problem yaşanmaya başladı. Kullanıcıların reaksiyonları Twitter üzerinden artmaya devam ediyor.
Ülkemizde en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram’a ve Facebook’a erişim problemi yaşanıyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre Instagram’da; gönderiler yüklenmiyor, ana sayfa yenilenmiyor ve hesaplara giriş gerçekleştirilemiyor.

Türkiye dahil İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, İsveç, Pakistan, Hollanda, ABD, Lübnan, Singapur, Mısır, Brezilya, Almanya, Bahreyn, Gürcistan ve daha çoğu ülkede Instagram’da hiçbir prosedür yapılamazken işin Facebook tarafında ise yalnızca paylaşımların yapılamadığı görülüyor.

instagram-ve-facebook-turkiye-dahil-dunyanin-pek-cok-bolgesinde-coktu-bir-portal-1

Şirketin resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, problemin DDoS saldırısından kaynaklamadığını onayladı:

 

“Bazı kullanıcıların Facebook uygulamalarına erişmekte zorluk yaşadıklarının farkındayız. Sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışıyoruz.”

“Sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışmaya odaklandık, ancak DDoS saldırısı ile ilgili olmadığını doğrulayabiliriz.”

 

Twitter Kullanıcılarından ise konu ile ilgili paylaşımlar gecikmedi:
View image on Twitter:

“Instagram’da yaşadıkları sorunun başkalarında da olup olmadığını öğrenmek için Twitter’a koşan kişiler.”

“Instagram çalışmıyorken ben.”

“Erişim sağlayamadığımda hacklendiğimi düşününce ben.”

Güncelleme 1

An itibariyle WhatsApp üzerinden fotoğraf ve video gönderme ile ilgili herhangi bir prosedür yapılamıyor. Bazı Kullanıcılar problem yaşamadıklarını iletiyorlar.

Güncelleme 2

Facebook, Instagram ve Messenger, eş zamanlı olarak çökmeye başladı. Yetkililerden herhangi bir resmi açıklama hala bulunmuyor, yalnız siber saldırı olasılığınden şüpheleniliyor.

instagram-ve-facebook-turkiye-dahil-dunyanin-pek-cok-bolgesinde-coktu-bir-portal-2

Güncelleme 3

Facebook’taki paylaşım problemleri devamlılığını koruyor. Webtekno Facebook üzerinden gerçekleştirdiğimiz paylaşımlarımız da bu nedenden kaynaklı sekteye uğramış vaziyette. Instagram ve WhatsApp’da erişim yapan Kullanıcılar da prosedürlerini oldukça yavaş gerçekleştirdiklerini ilettiler.

Güncelleme 4

Instagram, WhatsApp, Facebook ve Messenger programlarındaki problem bazı Kullanıcılar için ortadan kalksa da prosedürler çok yavaş gerçekleşiyor. Özellikle resim içeriklerin yüklenmesi uzun sürüyor, WhatsApp’da resim aktarma işlemide sorunlar yaşanıyor. Facebook’un bütün programlarında bazı zamanlar uzun süreşi kopukluklar yaşanıyor.

Sosyal medya devi, aşağı yukarı 2 saattir tarihinin en uzun soluklu erişim problemiyle boğuşuyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen