1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Sony Xperia 2 özellikleri ortaya çıktı!

Sony Xperia 2 özellikleri ortaya çıktı!

sony-xperia-2-ozellikleri-ortaya-cikti-bir-portal-min

Bir süredir akıllı telefon pazarında istediğini elde edemeyen Sony, yeni üst seviye modelleri üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. İşte markanın yeni üst seviye modeli olması beklenen Xperia 2 özellikleri ile ilgili ilk söylentiler.

İlgili Yazı

Sony Xperia 1 Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Xperia 2 özellikleri sızdırıldı

Japon teknoloji devi Sony akıllı telefon konusu ile ilgili uzun süredir istediğini bulamıyor. Piyasa trendlerini geriden takip eden Sony, Xperia 1 ile 2019 yılına iddialı bir giriş yaptı. MWC 2019 kapsamında tanıtılan akıllı telefonun bir üst modelinin ilk sinyalleri ise şimdiden verilmeye başlandı.

Amiral gemi modellerindeki isimlendirmeyi de yenileyen Sony’nin Mayıs ayında Xperia 4 adında bir modelle daha karşımıza çıkması bekleniyor. Xperia 2 ise bu iki modelin arasında bir model olarak konumlandırılacak.

sony-xperia-2-ozellikleri-ortaya-cikti-2-bir-portal-min

Donanıma bakacak olursak söylenenlere göre Snapdragon 855 ile gelmesi beklenen Xperia 2 modelinde 6 GB RAM bulunacak. 6.2 inç büyüklüğünde 21:8oranında sinematik bir ekranla gelecek olan modelde 2880 x 1234 piksel çözünürlük sunulacak.

3 farklı arka kameraya sahip olması beklenen modelin, bu kameralarla neler sunacağı ise şu an için bilinmiyor. 161 x 70 x 8.1 mm boyutlarında olacağı söylenen Xperia 2, 3000 mAh kapasiteli ve kablosuz şarj destekli bir batarya ile gelecek.

Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Akıllı Telefon Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen