İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Sony Xperia 1 Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Sony Xperia 1 Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Sony, özellikler ekstrem ekranı ile fazlasıyla merak uyandıran yeni amiral gemisi Xperia 1 modelini Mobil Dünya Kongresi’ndeki etkinliğinde resmi olarak tanıttı.
Japon teknoloji devi Sony, Barcelona’da düzenlenmekte olan Mobil Dünya Kongresi’nde gerçekleştirdiği lansman etkinliği ile şirketin en yeni amiral gemisi olan Xperia 1’i tüketicilerin beğenisine sundu. Sony’nin şu ana kadar piyasaya çıkardığı en enteresan ve en kuvvetli amiral gemisi olma niteliği taşıyan cihaz, özellikleri ile geniş bir oyuncu kitlesinin dikkatini çekebilir.
Sony Xperia 1, 21:9 formatında CinemaWide adı verilen özel bir ekrana sahip. 6.5 inç boyutunda olan bu OLED ekran, 4K çözünürlüğü vasıtası ile bilhassa Netflix içeriklerinin üst düzey kalitede izlenmesine imkân sağlayacak. HDR desteği resim kalitesini en üst seviyeye çıkaran cihaz ilaveten Dolby Atmos desteği ile de ses konusu ile ilgili hiçbir eleştiriye mahal vermiyor.

sony-xperia-1-bir-portal 1

Xperia 1, üçlü kamera kurulumuna sahip ilk Sony akıllı telefon olma özelliğini sunan. Cihazın üç arka kamerası da 12M megapiksel çözünürlük sunuyor. f/1.6 diyaframa sahip birincil kamera, Dual Pixel teknolojisi vasıtası ile görkemli bir otomatik odaklama özelliği sunarken, ikincil kamera x2 optik yakınlaştırma, üçüncü kamera ise ultra geniş açılı fotoğraflar çekilmesini mümkün hale getiriyor.

Sony, Xperia 1’in içinde Game Enhancer isimli özel bir mod da entegre etmiş vaziyette. Bu mod vasıtası ile oyun oynarken performans ve güç kullanımı en uygun şekilde optimize ediliyor. Ayrıca bu modun sunmuş olduğu araçlar vasıtası ile mobil kullanıcılar, oyun oynarken aynı anda yayın yapabiliyorlar ve bu sırada 8MP’lik ön kamerayla kendi görüntülerini de yayına ekleyebiliyorlar.

sony-xperia-1-bir-portal 2

Sony Xperia 1 Özellikler

Snapdragon 855 işlemci
6GB RAM, 64GB/128GB depolama
6.5 inç 21:9 4K HDR OLED ekran
12MP, f/1.6 + 12MP, 2x optik yakınlaştırma + 12MP ultra geniş açı arka kamera
8MP ön kamera
Pil Bakımı Modu destekli 3.330mAh batarya
Sony Xperia 1, yılın ikinci çeyreğinde raflardaki yerini alacak. Sony, cihazın nasıl fiyatlandırılacağı ile ilgili net bir bilgi paylaşmadı yalnız tahminler Xiaomi, OnePlus gibi markaların amiral gemilerinden daha pahalı olacağı yönünde. Peki siz dizaynı ve özellikleri ile tamamiyle özgün bir yapıda olan Xperia 1 ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen