İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Sony, PlayStation 4 İçin Iron Man Sanal Gerçeklik Oyununu Duyurdu

Sony, PlayStation 4 İçin Iron Man Sanal Gerçeklik Oyununu Duyurdu

Sony, bu sene ortamında PlayStation 4 için bir Iron Man oyunu yayınlayacağını duyurdu. Oyun, sanal gerçeklik desteği sunacak.
Zırhlı Yenilmez Iron Man, 2008 ve 2010’da kendisine ait iki oyuna kavuşmuştu fakat bu oyunlar ne eleştirmenleri ne de oyuncuları tatmin etmekten çok uzaktı. O zamandan beri kendisine ait bir oyunu olmayan karakter, bu sene konsollara geri dönüyor.

Iron Man VR isimli oyun, PlayStation 4 konsolunda çıkacak. İsmindeki VR ifadesinden de anlaşıldığı üzere oyunda sanal gerçeklik desteği bulunacak.

Oyunun duyurusu State of Play etkinliğinde yapıldı. Bu etkinlikte geliştirme aşamasındaki oyunlar yer alıyor. Etkinlikte bir de oyuna ait fragman yayınlandı. Oyunda, sanal gerçeklik setini takan oyuncular dünyayı Iron Man zırhının içinden görüyor.

sony-playstation-4-icin-iron-man-sanal-gerceklik-oyununu-duyurdu-bir-portal

Oyuncular, Tony Stark’ın tüm cephaneliğini kontrol etme imkanına sahip olacak. Videoya göre oyunun ana kötü karakteri ise Ghost olacak gibi görünüyor. Tony’nin eski yapay zekası JARVIS’in Vision’a dönüşmesinin sonrasında bu oyunda FRIDAY bize hologram formunda eşlik edecek.

İlgili Yazı

LOTR: Gollum oyunu geliyor! işte Detaylar

Sony daha önceden de 2016 senesinde Batman: Arkham VR isimli bir sanal gerçeklik oyunu amacıyla Rocksteady Studios ile beraber çalışmıştı. O oyun da bulmacalara dövüşten daha çok odaklandığı amacıyla eleştirilmişti. DC evreninin en iyi dedektifi olarak kabul edilen Batman’in bulmaca çözmesine insanların bu kadar takılmış olması, Sony’nin Iron Man için yapması gerekli olanlar konusun da yol göstermiş olmalı.

İron Man Oyunun çıkış tarihi hala belli değil, tanıtım videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen