İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Sony Başkanı Kaz Hirai emekli oluyor!

Sony Başkanı Kaz Hirai emekli oluyor!

Sony Başkanı Kazuo “Kaz” Hirai, emekli olduğunu belirtti ve 35 yıllık kariyerini sonlandırma kararı aldı. Gelin konu hakkında ayrıntıları beraber inceleyelim.

Sony içeriğinde 35 yıl!

Sony’nin Başkanı Kazuo Hirai, geride bıraktığımız sene şirketin CEO‘luk görevinden istifa etmiş; görevini CFO Kenichiro Yoshida’ya bırakmıştı. Bununla beraber şirketin Başkanı olmaya devam edeceğini açıklamıştı. Fakat görünen o ki Hirai, bu kararından vazgeçti ve emekli olacağını basınla paylaştı.

sony-baskani-kaz-hirai-emekli-bir-portal
Hirai 18 Haziran’da başkanlık görevinden ayrılacak, yalnız firmanın yönetim ekibinin talebi üzerine şirket için ara sıra “kıdemli danışman” olarak hareket etmeye devam edecek. Yoshida, “Hirai-san ve ben Aralık 2013‘den bu yana yönetim reformları üzerinde beraber çalışıyoruz” dedi. “Hem Başkanlıktan hem de Yönetim Kurulumuzdan emekli olurken, firmanın çeşitli iş alanlarının genişliğini içine alan yönetimine devam eden üst düzey desteğini bekliyor olacağız.”

Hirai, “CEO’luk görevinin Yoshida-san‘a geçiş sürecinde, bu bir sene içerisinde işleri yoluna koyma ve Yoshida’ya yol gösterme fırsatım oldu. Şirketteki herkes Yoshida-san’a inanıyor ve o, geleceği belirleyecek. Bunlar neticesinde 35 yıllık geçmişimin olduğu firmam Sony’den emekli olma kararı aldım. Tüm çalışanlarımıza en içten teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

İlgili Yazı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil için resti çekti!


Hirai, 1984 yılında Sony’nin müzik alanına katıldı ve daha sonra firmanın denizaşırı pazarlamasını yapmak için ABD’ye taşındı. 1995 yılında, ilk PlayStation’ın çıkmasından hemen önce Computer Entertainment‘a atandı ve 2006’da Ken Kutaragi’yi oyun biriminin başına getirdi. 2012’de Howard Stringer‘ın yerine CEO olarak atandı ve şirketin operasyonlarını basitleştiren bir “One Sony” girişimi başlattı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen