1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Skoda Küçük SUV’u Tanıttı !
Trendlerdeki Yazı

Skoda Küçük SUV’u Tanıttı !

Çek üretici Skoda’nın, ürün gamındaki en ufak SUV’u Kamiq’in üzerindeki örtü kalktı. Geçen yıl sergilenen Vision X konseptinden izler taşıyan modelde, doğalgaz (CNG) ile çalışan bir motora yer verileceği kaydedildi.

skoda suv

Skoda, ürün gamındaki üçüncü SUV modeli tanıttı. Kamiq adı verilen model, markanın daha önce tanıttığı Vision X’ten izler taşıyor.

Karoserinde Skoda’nın yeni dizayn anlayışını barındıran aracın ön yüzünde, farlar ve gündüz farları ayrı olacak biçimde konumlandırılmış.

skoda suv 2

Hyundai Kona, Citreon C3 ve makyaj öncesi Jeep Cherokee’de de karşımıza çıkan bu vaziyet, Kamiq’i Skoda’nın diğer modellerinden ayrıştırdığı fark ediliyor. Otomobilin arkasında ise, Vision X’tek sotop grubunun neredeyse değiştirilmeden alındığı göze çarpıyor.

Ayrıca Scala’da başlayan bagaj kapağında logo kullanımı yerine marka ismine yer verilmesi, Kamiq’de de kendine yer bulmuş vaziyette.

Çek markanın en ufak SUV’u konumunda olan Kamiq, 4241 mm uzunluğa, 1793 mm genişliğe, 1531 mm yüksekliğe ve 2651 mm aks aralığına sahip olduğunu da belirtelim.

skoda suv 4

 

2 BENZİNLİ BİR DİZEL MOTOR OLACAK

Aracın kokpiti ise, Scala ile büyük benzerlikler taşıyor. 9.2 inc boyutunda opsiyonel olarak sunulan multimedya ekranı kokpiti domine ederken, 10.25 inc boyutunda bir dijital kokpite de Kamiq’te yer verilmiş vaziyette. Aracın bagaj hacmi ise 400 litre şeklinde açıklanıyor.

Skoda Scala, Volkswagen Polo ve TCross gibi modeller ile ortak MQB A0 platformunu paylaşan Kamiq’in kaputunun altında ise iki benzinli ve bir dizel üniteye yer veriliyor. Benzinli motorlar 3 silindirli 1.0 TSI ve 4 silindirli 1.5 TSI ünitelerden oluşuyor. Dizel cephesinde ise Volkswagen grubunun birçok modelinde yer verdiği 1.6 TDI ünite tercih edilebilecek.

Kamiq’teki asıl yenilik ise, 1.0 G-Tec doğal gaz (CNG) ile çalışan motorun sunulması olarak dikkat çekiyor.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz…

Dilerseniz Diğer Otomobil Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen