İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Şifrelerinizi En İyi Şekilde Koruyacak 6 Uygulama

Şifrelerinizi En İyi Şekilde Koruyacak 6 Uygulama

Bu haberimizde sizler için internet sitelerinde kullandığınız parolalarınızı en uygun şekilde güvenliğini sağlamak için kullanabileceğiniz 6 uygulamayı paylaşıyoruz.

Şifrelerin her yerde olduğu ve hepsini haliyle hatırlayamadığımız bir çağda, şifre yöneticileri kaçınılmaz bir gereksinim haline geliyor. Tabii bu gereksinimi karşılamak için belirlediğiniz uygulamanın makul fiyatlı, yeterli sayıda özellikli, iyi bir ara yüzü ve en önemlisi güvenilir olması gerekiyor. Biz de sizler için en iyi 6 şifre yöneticisi programını listeledik. Sözü fazla uzatmadan listemize geçelim:

LastPass

LastPass’in en tanınmış şifre yöneticisi olmasının sebebi, makul fiyatıyla beraber getirdiği çoğu özellik. Uygulamanın Ücretsiz, Tek Kişilik Premium, Aile Premium olmak suretiyle üç versiyonu bulunuyor. Ücretsiz versiyonda yalnızca 50 MB’llık bir veri depolayabiliyorsunuz ve birtek kendiniz için kullanabiliyorsunuz. Yıllığı 195 TL olan Tek Kişilik Premium versiyonunda ise birbirinden çok seçenek mevcut. Aynı Premium’un 6 kişilik versiyonu olan Aile Premium versiyonunun yıllığı ise 260 TL.

Dashlane

dashlane-password-security-bir-portal

Dashlane her şeyden önce iyi geliştirilmiş ve kullanışlı bir şifre yöneticisi. Aylığı 27 TL Dashlane Premium, VPN özelliği ve güvenilir bir tarayıcı ile beraber geliyor. Aylığı 54 TL olan Premium Plus versiyonunda ise kredi takibi ve kimlik hırsızlığı sigortası bulunuyor.

1Password

1-password-bir-portal

1PassWord birkaç yıl öncesine kadar revaçta olan bir uygulamaydı ama daha iyi şifre yöneticilerinin çıkmasıyla biraz geriye düştü. Kolay kullanımı ve sunmuş olduğu hizmetler için biçtikleri fiyat ise biraz fazla gibi gözüküyor. Tek kişilik premium versiyonu yıllık 196 TL, 5 kişilik aile versiyonu ise yıllık 326 TL.

Enpass

enpass-security-bir-portal

Eğer bir şifre yöneticisine aylık ya da yıllık üye olmak istemiyorsanız, bu bir kere satılan ve sonrasında sizden ücret talep etmeyen şifre yöneticisi tam size göre. Ücretsiz versiyonunda bile tek cihaz ve 20 şifre kaydetme desteği veren uygulamanın 65 TL gibi fazla pahalı olmayan bir ücret ile sahip olabileceğiniz premium versiyonu sizlere son derece fazla imkân sağlıyor.

RememBear

RememBear-password-security-bir-portal

İnternetteki en iyi VPN servislerinden kabul edilen TunnelBear’in 2017’nin sonlarında yayınladığı RememBear, iyi geliştirilmiş ve basit kullanılabilen bir şifre yöneticisi. Ücretsiz versiyonunda tek cihaz kayıt edebiliyorsunuz ve kaydettiğiniz şifreleri senkronize edemiyorsunuz ve yedekleyemiyorsunuz. Yıllığı 195 TL olan Premium versiyonda ise bu seçenekler ve daha çoğu mevcut.

Google Passwords

google-password-smart-lock-bir-portal

Her ne kadar en güvenilir şifre yöneticisi olmasa da Google PassWords, Google’a kaydettiğiniz tüm şifreleri bulutuna kaydederek sizi büyük bir zahmetten kurtarıyor. Google PassWords, Android cihazlarla beraber varsayılan olarak geldiği için indirme Linki koyamıyoruz. Eğer paralı şifre yöneticileriyle uğraşamam diyorsanız Google PassWords işinizi görmek için yeterlidir.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Bilgi Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen