İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Siber saldırı tehlikesi artıyor! Ne kadar güvendeyiz?

Siber saldırı tehlikesi artıyor! Ne kadar güvendeyiz?

siber-saldiri-tehlikesi-artiyor-ne-kadar-guvendeyiz-bir-portal-min

Günümüzde önemli bir dijital dönüşüm yaşanıyor. Bu dönüşümde performans ve verimlilik oldukça önemli bir yere sahip. Ancak en az bu çift kadar önemli bir ayrıntı daha var; güvenlik. HP, 28 Mart Perşembe günü düzenleyeceği webinarda bu konuyu bütün ayrıntılarıyla ele alıyor. Artan siber saldırı tehlikesine karşı ne yapmak lazım? Siber suçlar karşısında nasıl önlemler almalıyız?

Yeterince güvende miyiz?

Son yıllarda modern işgücü de evrim geçirdi. İşin nerede ve nasıl yapıldığı konusu ile ilgili daha çok esneklikten söz etmek mümkün. Artık insanların yüzde 62’si çok sayıda yerde, yüzde 81’i ise şahsi zamanlarında da çalışıyor. Bu da sürekli olarak bağlantıda olmak demek. herhangi bir yerden ve herhangi bir zamanda Kesintisiz bağlantı kurabilmenin önemi de gün geçtikçe artıyor.

Mobil olmak hepimize oldukça esnek bir yaşam vaat ediyor. Ancak, güvenlik tarafına dikkat etmek şart. Siber saldırıların faturası ortalama 11,7 milyon dolar. 2021’e kadar siber saldırıların neden olduğu tahribatın 6 katrilyon dolar seviyesinde olması bekleniyor.

siber-saldiri-tehlikesi-artiyor-ne-kadar-guvendeyiz-2-bir-portal-min

HP’nin siber güvenlik hakkında çeşitli çalışmaları bulunuyor. Örneğin, HP Sure Start bir siber saldırıda güvenilir BIOS’u kendiliğinden geri yüklüyor. HP Sure View ise resim korsanlığa karşı koruma sağlıyor. HP Sure Run ise kötü niyetli programlar bilgisayarı kapatmaya çalışsa bile kritik süreçlerin çalışmasını destek veriyor.

İlgili Yazı

Buz Dolapları Bilgi mi Sızdırıyor?

HP düzenleyeceği webinarda bütün bu güvenlik çözümlerini keşfetmenizi sağlayacak. HP Türkiye Teknoloji Danışmanı Serkan TimUrlenk, yapacağı sunuda kurumların karşı karşıya kalabileceği güvenlik açıklarını ve HP kurumsal bilgisayarların sağladığı güvenlik çözümlerini demolarla aktaracak. Demoların sonrasında da konuy ile ilgili soruları canlı olarak cevaplayacak.

Webinara katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Haber Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen