1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Semiha Berksoy Google doodle oldu

Semiha Berksoy Google doodle oldu

Özel insanları ve özel günleri unutmayan Google, doodle üzerinden anma veya kutlama yapıyor. Son olarak, Semiha Berksoy Google doodle oldu. 1910 doğumlu opera sanatçısı Semiha Berksoy, bu gün boyunca Google’a girenleri karşılıyor.

İlgili Yazı

Çin’deki izleyicilere Game of Thrones şoku!

Semiha Berksoy Google doodle oldu

Dünyada en fazla kullanılan arama motorlarından biri olan Google, özel tarihlerde ana sayfasını bu tarihe makul biçimde süslüyor. Bu kapsamda Semiha Berksoy Google doodle oldu. 1934 yılında sesi Atatürk tarafından da takdir edilen Semiha Berksoy, bir gün boyunca Google’da da anılacak.

semiha-berksoy-google-doodle-oldu-2

Semiha Berksoy kimdir?

1910 yılında doğan Berksoy, Ankara Devlet Operası baş artisti, ressam, tiyatro saatçısı ve yüksek dramatik sopranodur. Aynı zamanda Berksoy’un 1935 Mezardan Gelen Mektup adlı bir öyküsü de vardır. Semiha Berksoy, İstanbul Konservatuvarı Güzel Sanatlar Akademisi’nin yanısıra Namık İsMail Atölyesi ve Tiyatro Okulu’nda da eğitim görmüştür.

Sanatçı, Türk kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilmesinin 50’inci yılında, ilk kadın opera sanatçısı olarak, TBMM tarafından Atatürk Opera Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen