İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Seçim günü siber güvenlik BTK’ya emanet!

Seçim günü siber güvenlik BTK’ya emanet!

Yerel seçimler için 31 Mart günü hep beraber sandıklara gideceğiz. Burada sandık güvenliğinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Ancak, işin bir de siber tarafı var. Bunun için 100 kişilik bir Siber Masa kuran BTK, sosyal medya platformlarını yakın takibe alacak. 31 Mart seçimleri siber güvenlik BTK’ya emanet.

İlgili Yazı

BTK Uygun Olmayan Siteleri Engellemeyecek İddiası!

Seçim günü BTK ekibi çalışacak!

Geçen seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de 100 kişilik bir ekip Facebook, Twitter, YouTube ve Google gibi hesapları yakın takibe alacak. 31 Mart seçimleri öncesinde de sosyal platformlardaki sahte hesap sayılarında artış oldu. BTK ekibi bu hesapları takip edecek ve manipülatif hareketlere karşı prosedür yapacak. Toplum kin ve nefrete yönlendirecek paylaşımların peşine düşecek olan ekip, bunun için sosyal medya şirketleriyle de ortaklaşa çalışacak.

31 Mart seçimleri sırasında operatörler tarafında da önlemler alındı. BTK; Vodafone, Turkcell ve Turk Telekom ile toplantılar yaptı ve gerekli önlemler alındı. Seçim günü iletişimde de herhangi bir Kesinti yaşanmaması hedefleniyor.

İlgili Yazı

Tesla, Model 3’ü Hacklemeyi Başaran Ekibe Model 3 Hediye Etti

BTK, daha önce de GSM şirketleri hakkında yaptığı bir açıklamayla gündeme gelmişti. GSM operatörlerinin, tüketiciye haber vermeden zam yapamayacağını söyleyen BTK, bu hususta aboneleri ayrıntılı bir biçimde bilgilendirmişti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen