İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Seat’tan Şehir İçine Özel Çözüm!
Trendlerdeki Yazı

Seat’tan Şehir İçine Özel Çözüm!

İspanyol üretici Seat, Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde kent içi ulaşım hakkında çözümlerini tanıttı.

Şirket bu kapsamda, yeni konsept otomobili Minimo’yu ziyaretçilerin beğenisine sundu. Seat Başkanı Luca de Meo;

“Araç paylaşım şirketlerinin aradığı çözümü sağlayacak model, bu tip şirketlerin karını arttırması için anahtar olacak” dedi…

seat minimo

Wolkswagen Grubu’nun İspanyol temsilcisi Seat, kent içi kullanımı kolaylaşması amacıyla geliştirilen yüzde 100 elektrikli konsept aracı Minimo’yu Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress – MWC) tanıttı.

Aracın tanıtımında konuşan Seat Başkanı Luca de Meo, “Minimo geleceğin kent içi araç kullanımını biçimlendirecek platformlar için özel olarak tasarlandı. Araç paylaşım şirketlerinin aradığı çözümü sağlayacak model, bu tip şirketlerin karını arttırması için anahtar olacak” dedi.

seat minimo 2

YÜZDE 100 ELEKTRİKLİ

İki kişilik oturma kapasitesi sunan yüzde 100 elektrikli konsept otomobil, entegre pil değişim sistemi ile geliştirildiği ifade edildi. Aracın böylece şarj noktalarında şarj edilmek zorunda kalmadan 100 kilometreden çok menzil sunabildiği kaydediliyor.

2.5 metre uzunluğunda, 1.2 metre genişliğinde ve 3.2 metre karelik yer işgal eden otomobilin, 7.2 metrekarelik normal bir otomobile kıyaslandığında, kentteki ekolojik ayak izini de azalttığı da açıklanıyor.

Seat’tan yapılan açıklamada, Minimo’nun motosiklet park alanlarına park edilebildiği ve normalde sadece bir otomobilin sığabileceği trafik şeridine yan yana sığabildiği belirtiliyor.

seat minimo 3

SÜRÜCÜNÜN YAŞINI TESPİT EDİYOR

5G teknolojisine sahip bir aracın, otomobil sürücüsünün 16 veya 18 yaşında olduğunu belirleyerek hızını 45 veya 90 kilometre olarak tanımlayabildiği ve Android Auto’daki Google Asistan uygulaması ile kullanıcıların sesli komut ile otomobile bağlı kalabildiği bildirildi.

 

Fikir ve Görüşlerini Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Otomobil Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen