1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Samsung Galaxy S10+’ın Ekranında Ne Var?

Samsung Galaxy S10+’ın Ekranında Ne Var?

Kullanıcılar, Galaxy S10 Plus’ın bildirim çubuğunda yanıp sönerek göz kırpan bir beyaz pikselin varlığını keşfettiler.
Şubat ayında gerçekleştirdiği Unpacked etkinliği ile Galaxy S serisinin 10. yıl dönümünü görülmemiş cihazlarıyla kutlayan Samsung; Galaxy S10e, S10 ve S10 Plus adlı akıllı telefonlarını tanıtmıştı. Cihazı ayrıntılı araştırma fırsatı bulan Kullanıcılardan bazıları, ekranın üst bölümünde ve kameraya yakın bir pozisyonda yanıp sönen beyaz bir piksel olduğunu fark ettiler.

Super AMOLED ekrana sahip bir cihazda beyaz piksel varlığı, hiç de iyi bir şey değil. Zira pikselin ölmesi anlamına gelen bu beyaz ışık, ilk görüşte kalp krizi dahi geçirtebilir. Ne var ki Galaxy S10 Plus’ta fark edilen beyaz piksel, ekrandaki pikselin ölmesinden kaynaklanmıyor. Kullanıcıların varlığını keşfettiği yanıp sönen ışığın aslında yakınlık sensörü olduğu anlaşıldı.

Yakınlık sensörü; cihazınızı kulağınıza götürüp götürmediğinizi, ekranın ters çevrili bir biçimde masaya bakıyor olup olmadığını ya da cihazın cebinizde bulunup bulunmadığını anlamak gibi prosedürlerde son derece büyük önem taşır. Bu sayede ekran açılmaz ve lüzumsuz enerji harcanmasından kaçınılmış olunur. Samsung’un Galaxy S10 serisinde Infinity-O adlı tam çerçeve bir ekran kullanmasıyla yakınlık sensörünün ekranın içine bu yolla gizlediği düşünülüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen