İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Samsung, Galaxy S10’daki Parmak İzi Sensörü Sorununu Yazılım Güncellemesiyle Çözecek

Samsung, Galaxy S10’daki Parmak İzi Sensörü Sorununu Yazılım Güncellemesiyle Çözecek

Galaxy S10 ve Galaxy S10+ ekranlarındaki parmak izi sensörünün gerektiği kadar iyi çalışmadığını düşünen çoğu Kullanıcı, forum sitelerinde Galaxy S10’un parmak izi sensörü hakkında şikayetlerini bildirdi.

Samsung Galaxy S10’un ekrana gömülü parmak izi sensörü, Kullanıcıları ikiye bölmüş vaziyette. Bazı Kullanıcılar, Samsung’un parmak izi sensörü konusu ile ilgili çok iyi bir iş çıkardığını düşünürken; bazı Kullanıcılar da hayal kırıklığı yaşadıklarını belirtiyorlar.

samsung-galaxy-s10-bir-portal-min

Samsung, Kullanıcıların bir kısmının parmak izi sensöründen şikâyetçi olduğunu kabul etti ve parmak izi sensörünün performansının ilerideki program güncellemeleriyle geliştirilmeye devam edeceğini belirtti.

İlgili Yazı

Samsung, Yanlışlıkla Galaxy A Serisinin Detaylarını Paylaştı


Galaxy S10 için programı güncellemesi, parmak izi okuyucusu için de iyileştirmeler getirdi. Bir Samsung yetkilisi, güncellemenin sensörünün doğruluk titiziyetini arttırdığını ve tarayıcının daha iyi çalışabilmesi sağlamak için güncellemeler sunmaya devam edeceklerini bildirdi.

Galaxy-s10-yazilim-guncellemesi-bir-portal
Ayrıca parmak izi sensörünün bazen iyi sonuç vermeyebileceği de ifade edildi. Çok kuru bir ortamdaysanız, parmağınızın derisi kuruysa ya da parmak izinizde kesik veya çizik varsa; parmak izi okuma problemleriyla karşılaşabilirsiniz. Bu vaziyette ellerinizi nemli tutmak, gözle görülür bir fark yaratacak gibi gözüküyor.

İlgili Yazı

Samsung Galaxy S10+’ın Ekranında Ne Var?


Galaxy S10, Samsung’un ultrasonik parmak izi sensörü kullanılan ilk amiral gemisi. Bu sensör, diğer akıllı telefonlarda bulunan optik sensörlerden daha süratli ve daha titiz bir doğruluk oranına sahip. Sensör, parmak izinin detaylı bir görüntüsünü oluşturmak için yüksek frekanslı ultrasonik bir ses kullanıyor.

Galaxy S10 cihazınızı kutudan ilk çıkardığınızda parmak izi sensörüyle problem yaşasanız da gelen güncelleme açıklamasıyla göre cihazı birkaç hafta kullandıktan sonra iyi bir tarayıcı performansına sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen