İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Samsung Galaxy S10 Çokta Gerekli Olmayan 5 Özelliği

Samsung Galaxy S10 Çokta Gerekli Olmayan 5 Özelliği

Dünyanın en fazla akıllı telefon üreten ve satan firması Samsung, amiral gemisi sınıfındaki yeni Galaxy S10 ailesiyle piyasadaki yerini aldı. Samsung’un Türkiye fiyatları netleşen ve ö siparişe açılan bu cihazlarında, satın alacak her bireyin kullanmayacağı bazı özellikler bulunuyor.
Akıllı telefonların becerileri arttıkça, sahip oldukları yalnız kullanmadığımız özelliklerin sayısı da artıyor. Apple, Samsung ve Huawei gibi üreticilerin fiyatları artık yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada cepleri yakıyor. Firmalar, yıllar süren AR-GE çalışmalarının maliyetlerini artık etiketlere fazlasıyla yansıtıp, rekabet yoluyla fiyatları tavana çektiler.

Daha çok özellik, daha iyi rekabet ve daha yüksek fiyat etiketi demek. Samsung, her ne kadar güncel rekabette ön plana çıkacak makul bir fiyat politikası belirlese de Galaxy S10 cihazlarının fiyatları, 2 yıl öncesindeki tavan fiyatları neredeyse ikiye katlıyor. Ekonomik etmenler ve rekabet dışındaki en büyük fiyat artış sebebi ise kullanmadığımız özellikler.

Peki Galaxy S10 ailesinde oyuncuların hepsine hitap etmeyen hangi özellikler bulunuyor? Gelin beraber bakalım.

Kablosuz güç paylaşımı:

galaxy-s10-çok-gerekli-olmayan-5-özelliği-bir-portal
Neden herkese hitap edemiyor? Cevap: Eğer Galaxy S10 cihazlarından birisini almaya niyetlenir, bütçenizi ucu ucuna ayarlarsanız bu özelliği hemen kullanmanız zor olacak. Zira kablosuz güç paylaşımı yapabilmek için bir diğer Galaxy S10 sahibine ihtiyacınız var. Metroda veya otobüste giderken şarjınızın azaldığını düşünün, böyle bir vaziyette diğer bir Galaxy S10 sahibi aramak zorundasınız.

Unity ile işbirliği:

galaxy-s10-çok-gerekli-olmayan-5-özelliği-bir-portal 1
Samsung, Galaxy S10 cihazlarında oyun tecrübesini arttırmak için günümüzün en tanınmış platformlarından birisiyle anlaştı. Pek çok oyunda kullanılan Unity platformu, Samsung için Nisan 2019’dan itibaren özel oyun optimizasyonları sunacak.

Firma amiral gemisi cihazının bazı özellikleriyle, piyasada bulunan oyun telefonlarına da rakip olmaya çalışıyor. Nitekim herkes telefonunu oyun oynamak için almıyor. Özellikle Galaxy S serisinin müşterilerinin öncelik sırasında oyun yok. Samsung, oyun tecrübesine önem veren insanları kendisine çekmek için bu yola gitti. Kabul edilebilir, yalnız yine herkes tarafından kullanılmayacak bir özellik olarak listemizde yerini alıyor.

Instagram’a özel kamera modu ve hızlı paylaşım özelliği:

galaxy-s10-çok-gerekli-olmayan-5-özelliği-bir-portal 2
Facebook, henüz Instagram ve WhatsApp’ı bünyesine dahil etmeden önce akıllı telefon işine de girmişti. Üzerinde özel Facebook tuşu olan geleneksel telefonları hala unutmadık. Instagram’ın 2018 yılındaki olağanüstü yükselişi, Samsung’un da dikkatini çekmiş olacak ki bundan kendi payını almak istedi. Açık konuşmak gerek görülürse pazarda sırf Instagram’a özel modlar sunan telefon arayan çok insan yok.

Galaxy S10’un kamerasına Instagram’a özel çekim modları koyan Samsung, bazı sosyal medya oyuncularını kendisine çekmeyi hedefledi. Güzel atılım, yalnız yine her bireyin kullanacağı bir özellik değil.

YouTuber ve aynısı içerik üreticilere özel Adobe Rush:

galaxy-s10-çok-gerekli-olmayan-5-özelliği-bir-portal 3
Herkes YouTube’da yayın yapmıyor, yalnız YouTuber olmak istiyor. Samsung da bu eğilimi fark ederek Adobeile Galaxy S10 ailesine özel bir uygulama geliştirdi. Aslında bakarsanız Adobe Premier’in bedava Android sürümüyle çok benzer özelliklere sahip. Buna rağmen pazarlamanın gücüne inanan Samsung, Rush’ın yalnızca Galaxy S10’larda bulunacağını ifade etti.

Güzel yaklaşım, nitekim herkes videolar çekip bunları profesyonel biçimde kurgulayarak YouTube ve aynısı mecralarda paylaşmayacak. Bu özelliğin hedefinde, bilhassa video bloglar çeken, her yerde bilgisayarını taşıyamayan yayıncılar var. Yine her bireyin kullanamayacağı bir özellik olarak listedeki yerini alıyor.

5G’li özel versiyon:

galaxy-s10-çok-gerekli-olmayan-5-özelliği-bir-portal 4
Galaxy S10’un 5G’li özel versiyonunde ilaveten 1TB bellek ve 12 GB RAM ile geliyor. Hafıza dokunuşu hoş, ilaveten artık 12 GB gibi abartılı bir RAM biriminin ne nedenle kullanılacağını sorgulamıyoruz. Mevcut uygulama ya da zılımlara 6 GB’lık RAM birimleri esasen yeterken iki katına gerek yok.

Asıl dikkat çeken konu ise 5G. Samsung’un piyasadaki ilk 5G’li akıllı telefonlardan birisini tanıtması, yine pazarlama stratejilerine yönelik bir atılım. Zira 5G destekli hücresel bağlantı imkânları yaygınlaşana dek 1 yılı aşkın süre geçecek. Bu süre zarfında firmaların bir sonraki 5G destekli modelleri ortaya çıkmış olacak. Peki ya geçen o süre zarfında Galaxy S10 5G’nin yüksek kablosuz internet tecrübesinden kim yararlanacak?

Eğer sizin de Galaxy S10’da gördüğünüz ve bana hitap etmiyor dediğini bir özellik varsa, yorumlar kısmına bekliyoruz. Takipte kalın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen