1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Samsung Galaxy A40, FCC Sertifikası Alırken Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A40, FCC Sertifikası Alırken Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Geekbench’te görüntülenen Samsung Galaxy A40, bugün FCC sertifikası aldı. Sertifikayla bazı ayrıntıları netleşen yeni akıllı telefonun yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kısa bir süre önce Hindistan’da Galaxy A10, Galaxy A30 ve Galaxy A50’yi piyasaya süren Samsung, Galaxy A serisinin yeni üyeleri için çalışmalara devam ediyor.

Federal İletişim Kurulu FCC’den onay alan Galaxy A40, çok yakında piyasaya sürülebilir.

Samsung-Galaxy-A40-bir-portal

FCC veri tabanında SMA405FN model numarasıyla görüntülenen Samsung Galaxy A40’ın sertifika ayrıntılarına göre yeni akıllı telefon 5,7 inçlik bir ekrana sahip olacak.

FCC akıllı telefonların iletişim özelliklerini incelediği için sınırlı sayıda bilginin bulunduğu sertifika;Galaxy A40’ın Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac) ve Bluetooth 5.0 LE desteği ile geleceğini gösteriyor.

2019 boyunca Galaxy A serisiyle 9 akıllı telefon piyasaya sürmeyi hedefleyen Samsung, Galaxy A40’ta 4 GB RAM ve Exynos 7885 SoC yonga seti kullanmış.

Ortama gönderdiği ışığın geri dönüşüne göre ortamın 3 boyutlu haritasını çıkarabilen ToF 3D sensörünün kullanıldığı Galaxy A40’ta ekrana gömülü parmak izi tarayıcısının tercih edilmesi bekleniyor.

Daha önce Samsung’un Almanya’daki resmi web sayfasında gelecek olan akıllı telefonların destek sayfalarının yayınlanmasıyla doğrulanan Galaxy A40’ın yurt dışı satış fiyatının 250 euro olması bekleniyor.

Çıkış tarihi henüz netleşmeyen yeni akıllı telefonun, Hindistan’da ve bazı Avrupa ülkelerinde satılacağı söyleniyor.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Akıllı Telefon Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen