Sahte varis Anna Sorokin hapishaneden çıktıSahte varis Anna Sorokin hapishaneden çıktı

Kendisine sahte varis kimliği yaratan dolandırıcı Anna Sorokin hapishaneden çıktı. Sorokin 2017 yılında tutuklanmıştı. Mahkeme Anna Delvey kimliğini yaratan Sorokin’i 2019 yılında dört yıl hapse mahkum etmişti.

Film gibi bir dolandıcılık hikayesine imza atan Anna Sorokin hapishane cezasını tamamladı.

2013 yılında New York’a taşınan Rusya doğumlu genç kadın burada kendisini milyoner varis olarak tanıtıyordu. Anna Delvey kimliğini yaratan Sorokin, ailesinin çok zengin olduğunu anlatıyordu. Gerçekte ise Sorokin Moskova’nın yoksul bir muhitinde bir kamyon şoförünün kızı olarak 1991 yılında doğmuştu.

Havalı partilerde boy gösterip itibar kazanan Anna, 2016’da New York’un geceliği 400 dolar olan en lüks otellerinden birine yerleşti. Bu tarihten itibaren 10 ay boyunca bir milyoner gibi yaşadı. Kaldığı otelde garsonlara 100’er dolarlık bahşişler veriyor, zengin müşterilere kendisinden bahsedilmesini istiyordu. Çevresini genişleten Anna, Instagram’da göz alıcı bir hesap oluşturarak dikkatleri üzerine çekti.

ÖZEL JETLE TATİLLER

Bir dönem grup arkadaşıyla özel jetle tatile çıktı. 35 bin 400 dolarlık özel jet masrafını ödemedi. Aynı yıl arkadaşlarıyla Fas’ta geceliği 7 bin dolarlık bir otelde tatile gitti. 62 bin dolarlık tüm konaklama faturasını bir arkadaşına kestirdi. New York’a dönünce ödeyeceğini söyledi ama ödemedi. Daha sonra Sanat vakfı kuracağı iddiasıyla bir bankadan 22 milyon dolarlık kredi çekmek için başvurdu.

“SOSYETE AVCISI HAPİSTE”

Bankadan parayı alan ancak geri ödeyemeyen Anna, arkadaşının polise gitmesi ile köşeye sıkıştı ve 2017’de tutuklandı. ABD medyası Sorokin’in davasını “Sosyete avcısı hapiste” manşetleriyle duyurdu. 275 bin dolarlık dolandırıcılıkla suçlanıyordu.

Hikayesiyle dünya basının ilgisini çeken Anna bir avukatla anlaştı ve ilk savunmasında,“Hayatının filminde kendisini kimin oynayacağına karar vermeye çalıştığını” söyledi. Yani, Hollywood yapımcıları çoktan peşine düşmüş, hikayesini beyazperdeye uyarlamak için harekete geçmişlerdi. Sorokin’in Netflix ile anlaştığını avukatı kabul etti. Netflix Sorokin’e hikayesi için 320 bin dolar ödedi.

Sorokin bu parayı cezaları ve bankalara olan borcunu ödemek için kullandı.Kaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.