1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Reynmen ‘ in Derdim Olsun Klibinin Çalıntı Olabileceği Öne Sürüldü

Reynmen ‘ in Derdim Olsun Klibinin Çalıntı Olabileceği Öne Sürüldü

Reynmen olarak tanınan Yusuf Aktaş, YouTube’a 2 ay süre ile hiç video yüklememiş, sonrasında çıkardığı Derdim Olsun şarkısı ile YouTube Türkiye’de rekorlar kırmıştı. Ancak şarkının klibi, bir yerlerden çok “esinlenilmiş” olabilir.

Scorp’ta kazandığı ün vasıtası ile YouTube’da da başarılı işler çıkaran Yusuf Aktaş, nam-ı başka Reynmen, 2 ay süren sessizliğini Derdim Olsun şarkısı ve klibini çıkararak bozmuştu. 24 saat içinde 6,3 milyon kere izlenerek YouTube Türkiye’nin de rekorunu kıran Derdim Olsun klibi, gerektiğince beğenilmişti.

reynmen-derdim-olsun-bir-portal
Ancak Twitter’da birinin meydana koyduğu görüntüler, vakanın bu kadar masum olmayabileceğini meydana çıkardı. Klibin 2011 yapımı “Mahna Mahna Killer” kısa filmindekilere gerektiğince benzeyen sahneler içermesi, Reynmen’in klibi hazırlarken biraz çok “kopya çekmiş” olabileceği sorusunu akıllara getiriyor.

Şu anda 67 milyon kez izlenmeye sahip olan video klibinin çalıntı olup olmadığı mevzusu ile ilgili rastgele net bir yorumda bulunmamız çok da doğru olmaz, çünkü bu sektörde bu tarz “rastlantılarla” karşılaşıldığı gibi videonun ücreti ödenip kullanım hakları satın alınmış da olabilir.

Yusuf Aktaş mevzu ile ilgili rastgele bir yorumda bulunmamışken işin aslının ne olduğunu ileriki zamanlarda hep beraber göreceğiz. Mahna Mahna Killer’a ve Reynmen’in Derdim Olsun klibine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen