1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Rekabet Kurumu’ndan Türk Telekom’a tahkîkat!

Rekabet Kurumu’ndan Türk Telekom’a tahkîkat!

Kısa bir süre önce Google ile ilgili tahkîkat başlatan Rekabet Kurumu bu kez piyasadaki hakim vaziyetini kötüye kullanarak rekabeti ihlal edip etmediğinin belirlenmesi için Türk Telekom ile ilgili tahkîkat açılmasına karar verdi.

İlgili Yazı

Türk Telekom’dan Uyarı: 0212 824 05 14 Numarası Ararsa Açmayın

Rekabet Kurumu Türk Telekom ile ilgili tahkîkat başlattı!

Rekabet Kurumu’nun web sitesindeki duyuru ile tahkîkatnın “perakende sabit genişbant hizmetleri pazarındaki rakiplerinin hizmet sunmasını ve abone kazanımını uygun olmayan ve haksız gerekçelerle önlemek suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiaları üzerine” başlatıldığı açıklandı.

turk-telekom-sorusturma-bir-portal
Bu kapsamda bulguları yeterli bulan kurul pazarın hakimi olan Türk Telekom’un iddialardaki ihlalleri gerçekleştirip gerçekleştirmediğini ayrıntılıca araştıracak.

İlgili Yazı

İşte Türkiye’de Yılın En Popüler Mobil Uygulama ve Oyunları

Rekabet Kurumu tarafından yapılan resmi açıklama;

“Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin toptan sabit geniş bant internet hizmetleri pazarında hakim vaziyette olduğu, perakende sabit geniş bant hizmetleri pazarındaki rakiplerinin hizmet sunmasını ve abone kazanımını uygun olmayan ve haksız gerekçelerle önlemek suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiaları üzerine yürütülen ön inceleme, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön incelemede elde edilen bilgi, belge ya da pılan belirlemeleri 28.02.2019 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin belirlenmesine yönelik olarak Türk Telekomünikasyon A.Ş. ile ilgili tahkîkat açılmasına, 19-10/112-M sayı ile karar verdi.”

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen