İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Rekabet Kurumu, Digitürk’ün Futbol Paketleri Hakkında Soruşturma Başlattı

Rekabet Kurumu, Digitürk’ün Futbol Paketleri Hakkında Soruşturma Başlattı

Dijitürke Rekabet Kurumundan Soruşturma Açıldı

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre Digitürk’ün üst kuruluşu olan Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon AŞ ile ilgili ticari paketlerin fiyatlandırma davranışları ve bayilik sistemi sebebi ile tahkîkat başlatıldı.

Rekabet Kurumu tarafından kısa süre önce yapılan açıklamaya göre, ücretli yayın servisi Digitürk’ün üst kuruluşu olan Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon AŞ ve 48 Digitürk bayisi ile ilgili tahkîkat başlatıldı. Soruşturmanın gerekçesi olarak Türkiye Süper Ligi ve 1. Ligi yarışmalarını içeren ticari paketlerine dair fiyatlama davranışları ve bayilik sistemi gösterildi.

dijitürke-soruşturma-davası-açıldı-bir-portal

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle;

Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş.’nin Türkiye Süper Ligi ve 1. Ligi maçlarını içeren ticari paketlerine dair fiyatlama davranışları ve bayilik sistemiyle ve Digiturk bayisi sıfatı ile bu ticari paketleri arz eden teşebbüslerin fiyatlama ve pazar paylaşımı davranışlarıyla 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal edip etmediklerinin belirlenmesine yönelik olarak yürütülen ön inceleme Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön incelemede elde edilen bilgi;

belgeleri ve yapılan belirlemeleri 07.02.2019 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak, 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal edip etmediklerinin belirlenmesine yönelik olarak; Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş. (ve 48 Digitürk bayisi) ile ilgili soruşturma açılmasına, 19-06/45-M sayı ile karar verdi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen