1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Raporlara göre Apple, iPhone pil ömrünü abartıyor!

Raporlara göre Apple, iPhone pil ömrünü abartıyor!

Geçtiğimiz günlerde değeri yeniden bir trilyon dolar civarına ulaşan Apple, iPhone modellerinin pil ömrünü abartmasıyla gündeme geldi. Pek çok şirket yöntem ayrıntılar sayfasında küçük süslemeler yapsa da, Apple için iddialar biraz daha büyük. Yeni incelemelere göre Apple, iPhone pil ömrü bilgilerini abartıyor. Konu ile ilgili gelişmeler ve ayrıntılar haberimizde.

Apple, iPhone pil ömrü bilgilerini olmasından fazla gösteriyor!

İngiltere Tüketici Savunma Grubu, yayınladığı yeni raporla bazı enteresan bilgileri paylaştı. Kurum yaptığı inceleme ile beraberinde, Apple’ın bazı iPhone modellerinin pil ömrünü abarttığını iddia etti. Yayınlanan raporda bulunan bilgiye göre, gerçek performansı ile en uyumsuz sonuçları sunan model iPhone XR oldu. Peki İngiltere Tüketici Savunma Grubu bu fikirlere nasıl vardı?

İlgili Yazı

Performans Bakımından En İyi 15 Akıllı Telefon

Grup, tam dokuz farklı iPhone modelini test ettiklerini ve açıklanan resmi özelliklerle uyumsuzluk gösterdiklerini açıkladı. Söz konusu uyumsuzluk her modelde yüzde 18 ile yüzde 51 arasında değişiyor. Raporda bulunan bilgilere göre iPhone XR modelinin resmi kayıtlardaki görüşme süresi, aşağı yukarı olarak 25 saat. Bununla beraberinde grup tarafından yapılan testlere göre, gerçek performansı ise 16 saat 32 dakika olarak belirlendi.

iphone-xr-satislari-ne-durumda-habermi

Bu iddiaların sonrasında açıklama yapan Apple, ürünlerin hassas test edildiğini ve pil ömrü iddialarının arkasında olduklarını açıkladı.

Bu inceleme nasıl gerçekleştirildi?

İngiltere Tüketici Savunma Grubu ise, incelemenin hangi koşullarda yapıldığını belirtti. Gruba göre inceleme, bağımsız olarak yeni alınan iPhone modelleri ile tam dolu şarjla, şarj bitene kadar yapıldı. Tam dolu şarjın sonrasında görüşme başlatılıyor ve şarj bitip Telefon kapanıncaya kadar sürdürülüyor.

Siz bu durum ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce haklı olan taraf hangisi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen