İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PUBG’nin yıllık kazancı belli oldu!

PUBG’nin yıllık kazancı belli oldu!

pubg-yillik-kazanci-belli-oldu-1-bir-portal

Yılın ilk çeyreğini geride bıraktığımız şu günlerde, şirketler birer birer geçen yıla ve son üç aya dair performanslarını açıklıyorlar. PlayerUnknown’ın Battlegrounds geliştiricisi ve yayıncısı PUBG Corp. da 2018 mali durumunu açıklayan şirketlerden biri oldu. PUBG yıllık kazancı hakkında açıklamalar yaptı.

İlgili Yazı

PUBG bağımlılık yapıyor dediler ve yasaklandı!

PUBG tarafından yapılan açıklamaya göre, 2018 yılında şirket 920 milyon dolar gelir elde etti. Vergilerden ve bütün giderlerden hariç tutulduğunda bu şirketin 310 milyon dolar kar ettiği demek. PC, PUBG’nin en çok kazanç elde ettiği platform olmaya devam ediyor. Şirketin kazancının 790 milyon dolarının PC gelirlerinden olduğunun altını çizelim.

pubg-yillik-kazanci-belli-oldu-2-bir-portal

PUBG Mobile geliri ne kadar?

Bu aşamada PUBG Mobile geliri hakkındaki açıklamaya da bakmak gerekiyor. Tüm Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan PUBG Mobile’in yıllık geliri sadece 65 milyon dolar. Ayrıca, PUBG Mobile’in Tencent’e ait olduğunun altını çizelim. Mobil sürümde gelirlerin önemli bir kısmı Tencent’e gidiyor.

Oyunun en güçlü olduğu pazarı da açıklandı. Oyun gelirinin yüzde 53’ü Asya pazarından geliyor. Bunu Kuzey Amerika takip ediyor. Avrupa ise üçüncü sırada.

PUBG, Asya’daki bazı bölgelerde Steam dışında etkinlik gösteriyor. Bu yüzden Steam verilerinin yanıltıcı olabileceğini unutmamak gerekiyor.

İlgili Yazı

PUBG Mobile kullanıcılara oynama limiti koyacak!

Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Oyun Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen