İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. PUBG Mobile oynayan çocuklar tutuklandı!

PUBG Mobile oynayan çocuklar tutuklandı!

pubg-oynayan-cocuklar-tutuklandi

Hindistan’ın Ahmedabad şehrindeki insanlar, sadece PUBG Mobile oynadıkları için hükümet tarafından tutuklandı. Ortaya çıkan bilgilere göre hükümet, özellikle çocukların PUBG’ye olan bağımlılıklarından epey bir şikayetçi. İşte PUBG tutuklanma olayı hakkında detaylar.

İlgili Yazı

PUBG Mobile finaline Türkler damga vurdu

PUBG tutuklanma sebebi oldu!

Dünya genelinde çoğu kişi tarafından oynanan PUBG, Hindistan tarafından Ahmedabad kentinde yasaklanmıştı. Getirilen bu yasağın sonrasında halka açık bir yerde PUBG oynayan 4 çocuk, oyun oynadıkları gerekçesiyle tutuklandı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre PUBG, çocuklarda dikkat sorununa neden oluyor. Çocukların velileri ise yayınlanan bu raporun sonrasında bunu doğruladılar. Bunun yanı sıra çocukların şiddete ve agresife eğilimlerinin arttığını açıkladı.

PUBG oyunu, oyun Dünyasında bir ilki gerçekleştiren oyunlardan biri oldu. Battle Royale türünü başlatan ilk oyun, çoğu ülkede zaten yasaklanmıştı. Anlaşılan bu ülkelerin yanı sıra diğer ülkeler de bu oyunu tamamiyle ortadan kaldırma hazırlıklarına başladı. Ancak şu anda oyun Dünyasında çoğu PUBG benzeri oyun mevcut. O oyunlara karşı nasıl önlem alınacağı ile ilgili kimsenin net bir bilgisi yok.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen