İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PUBG Mobile oynayan 16 öğrenci tutuklandı!
reaksiyion-kizgin

PUBG Mobile oynayan 16 öğrenci tutuklandı!

Mobil platformda yüksek kullanıcı sayılarına ulaşan PUBG Mobile, geniş bir yaş kitlesi tarafından da sevilerek oynanıyor. Biraz enteresan bir gelişme olsa da, Hindistan’ın Gujarat eyaletinde PUBG geçtiğimiz günlerde yasaklandı. Yetkililer bu yasağın nedenini oynayanların davranışları ve dilleri üzerindeki etkisi olarak belirtmişti. Bu yasağı önemsemeyip pubg mobile oynayan 16 öğrenci tutuklandı.

PUBG Mobile oynayan 16 öğrenci tutuklandı!

PUBG Mobile kullanıcıları arasında ufak yaşta kişiler de bulunuyor. Oyunun bilhassa ufak yaşta kişiler üzerinde yarattığı davranışsal sorunluluklar, sıklıkla uzmanlar tarafından da dile getiriliyordu. Hindistan Gujarat eyaletinde geçtiğimiz günlerde atılan adım, kişiler üzerinde davranışsal sorunlulukları engellemek için atılmış bir adım. Bu yasağa rağmen PUBG Mobile oynamaya devam eden 16 üniversite öğrencisi, geçtiğimiz günlerde tutuklandı.

pubg-mobile-yuzunden-intihar-etti-bir-portal

Öğrenciler bu yasağın prosedüre koyulmasından bir hafta sonrasında, oyunu oynamaya devam etti. Indian Express‘e göre öğrencilerin tutuklanmasında diğer hiçbir faktör bulunmuyor. Haberin devamına göre kefaletleri ödenen öğrenciler, bazı prosedürlerin sonrasında serbest bırakıldı. Polis memuru yaptığı açıklamada oyunun yaptığı bağımlılıktan ve zararlarından bahsetti. Hindistan’ın yaptığı uygulama, sosyal medya üzerinden de yoğun reaksiyon topladı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen