1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PUBG Mobile kullanıcılara oynama limiti koyacak!

PUBG Mobile kullanıcılara oynama limiti koyacak!

Son zaman uzmanlar tarafından yapılan uyarılarla sıklıkla gündemi meşgul eden PUBG, bazı ülkelerde yasaklanmıştı. Söz konusu vaziyetten haberdar olan yapımcı Tencent, bu vaziyet ile ilgili yeni bir adım atma kararı verdi. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni uygulama, PUBG Mobile kullanıcılarına günlük oyun limiti koyuyor. Konu ile ilgili ayrıntılar ve gelişmeler haberimizde!

İlgili Yazı

PUBG Mobile oynayan 16 öğrenci tutuklandı!

PUBG Mobile kullanıcılarına günlük altı saat oynama sınırı!

Geçtiğimiz günlerde Hindistan‘ın Gujarat eyaletinde, kullanıcılara bağımlılık yaptığı ve kullanıcıların davranışlarında sorunluluk geliştirdiği gerekçesiyle, PUBG Mobile oyununa yönelik yasak programa koyulmuştu. Söz konusu programa uymayan 16 kişi ise, tutuklanmış ve sonrasında serbest bırakılmıştı.

PUBG-Mobile-Update-bir-portal
Yaşanan bu vaziyetlerin sonrasında oyunun geliştiricisi Tencent, konuyla alakalı bir adım atma kararı verdi. Oyunu uzun süreler Aralıksız oynayan kullanıcılar, altı saatlik sürenin sonrasında oyundan geçici olarak uzaklaştırılıyor. Altı saatlik sürenin sonrasında kullanıcıların karşısına, gün içerisinde oyunu altı saat oynadıklarını belirten bir bildirim geliyor.

İlgili Yazı

PUBG Mobile Hızlandırma Pc Nasıl Yapılır?

Bununla beraber bazı kullanıcılar uygulanan bu limit sürenin, kendilerinde iki ila dört saat olduğunu da belirtiyor. Bölgesel veya kullanıcılara yönelik farklı bir uygulama söz konusu olabilir. Şu an için her kullanıcıda geçerli olmayan bu limit süre programının, ilerleyen günlerde daha yaygın hale gelmesi bekleniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen