İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Oyun
 3. PUBG Mobile Hızlandırmanın Yolları
Trendlerdeki Yazı
reaksiyion-alkis

PUBG Mobile Hızlandırmanın Yolları

Bu yazımız PUBG Mobile’ı bilgisayarda oynayan kişileri ilgilendiriyor. PUBG Mobile’ı bilgisayarda en iyi performans ile nasıl oynayabiliriz sorularına çözüm bulmaya çalıştık.

PUBG Mobile mobil tabanlı bir oyun olduğu için bilgisayarda oynamaya çalıştığınızda aynı başarılı grafikler ile oyunu oynayamıyorsunuz. Son özelliklere sahip bir bilgisayarınız olsa dahi bu sıkıntıyı yaşıyorsunuz. Bu yazımızda PUBG Mobile’ı bilgisayardan oynamaya çalıştığınızda en iyi grafiklere nasıl sahip olacağınızı kendimizce değerlendirdik. Bu problemi yaşayan kişiler elbet vardır. Umarız çözüme erişemeyenlerin çözümü olabiliriz. PUBG Mobile’da kasma meselesi nasıl çözülür gelin bir göz atalım.

İlgili Yazı

PUBG Mobile oynayan 16 öğrenci tutuklandı!

Pubg Mobil Çözünürlük Ayarları

Tencent Gaming firmasının uygulamasını indirdikten sonra PUBG Mobile’ı indiriyoruz. Oyunu açtıktan sonra ayarlar bölümüne girin > Oyun

Oyun çözünürlüğü:

 • SD 720P
 • HD 1080P
 • Ultra HD 2K

Karşınıza yukarıdaki tablo çıkacak. Ancakçok iyi bir sisteminiz yoksa Ultra HD 2K’yı seçmenizi kesinlikle önermiyoruz. Önce HD 1080p’yi deneyin, eğer kasma sorununuz devam ediyorsa SD 720p’yi seçin. Görüntü kaliteli olarak da HD seçili kalsın.

PUBG Mobile motor ayarları

Motor Ayarlarında eğer hala kasmanız devam ediyorsa ‘çözünürlük’ bölümünde değişimler yaparak sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Ayrı olarak üst menüdeki seçenekler arasından en sağda olanı, başka bir deyişle ‘akıllı mod’ seçili olmak zorunda. Onun altında alt alta 4 madde yazıyor oyun motor ayarları ile ilgili. 3. sıradaki hariç diğer kutucukları işaretlemeniz gerekmekte.

Temel ayarlara hiç girmenize gerek yok. O bölümde farklık yapmanız gerekmiyor.

İkinci adım olarak Oyun içinden ayarlar sekmesine geçiyoruz.

 • Grafikler: Akıcı
 • Kare Hızı: Aşırı
 • Stil: Klasik tavsiye ediliyor ancak kafanıza göre seçebilirsiniz. Çoğu oyuncu ‘Renkli’ oynamayı seçenek ediyor.
 • Düzgünleştirme: Kapalı
 • Parlaklık: %100

Şimdi Telefonlarınızda ki FPS’i arttırmak için bir kaç yöntem göstereceğiz.

 

Oyun Dosyalarıyla FPS Arttırma

Aşağıdan verdiğim Linkten UserCustom.ini dosyasını indirin. Dosyalarıma girip indirmiş olduğun dosyayı kopyalayın. Ardından kopyaladığınız dosyayı android/data/com.tencent.tmgp.pu/files/eu4Game/shadowtracker/shadow/saved/config/andorid konumuna yapıştırın. Taşı ve değiştir diyin. Oyuna girip pubg fps‘inizi kontrol edin. Çoğunlukla olumlu bir sonuç verecektir.

UserCustom.ini İndir

Geliştirici Seçenekleri İle FPS Arttırma

Not: Bu adımda fpsiniz artar ama Telefonunuz daha çabuk ısınır ya da şarjınız normale göre biraz daha çabuk azalır. Başka herhangi bir sorun çıkarmaz. Telefonunuza herhangi bir zarar vermez.

Telefon ayarlarına girin. Telefon ile ilgili bölümünden Derleme Numarasına Artık Bir Geliştiricisiniz! yazısını görene kadar tıklayın. Ardından geri gelin yine ayarlar bölümünden Geliştirici Seçeneklerine tıklayın. Oradan 4xMSAA’yı zorla opsiyonunu açık hale getirin. Oyuna girip fpsinizi kontrol edin ♦ düşerse ya da kapamak isterseniz aynı yerden tıklayarak kapatmanız yeterli.

PUBG GFX İle FPS Yükseltme

Hemen alttan verdiğim programı indirin ve açın. Programın ayarlarını attığım fotoğraftaki gibi yaparsanız son derece iyi bir verim temin alabilirsiniz

pubg-gfx-pubg-mobil-hizlandirma-bir-portal

PUBG GFX İndir

Program İle FPS Arttırma

Bu en kolay adımlardan. Google Play Store’dan altta Linkini verdiğim uygulamayı indirin. Ve açın. Açtıktan sonra oyunlar kısmı olacaktır ekle tuşuna basıp mobil pubg‘nizi oraya ekleyin. Tıklayıp açın fps artışı olacaktır. Oyuna girmeden önce hep aynı biçimde oyunu uygulamadan açarsanız daha iyi verim alabilirsiniz. Sizde işe yaramazsa uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Game Booster İndir

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen

Yorumlar (11)

 1. Teşekkürler sayenizde fps 30lardan 45e yükseldi

 2. Ya ayarlar iyi güzel ama kalite çok düştü hızı arttı ama

 3. kardeşim eline sağlık çok işime yaradı

 4. apex legends çıktıktan sonra kimse pubgnin yüzüne bakmaz artık 😀

 5. bu ayarların hiç biri işlemciniz iyi olmadığı sürece işe yaramaz bence

 6. evet gayet hızlandı güzel bi makale olmuş elinize sağlık

 7. hiç işe yaramadı ya daha da kötü oldu

 8. yararlı bi yazı olmuş teşekkürler 🙂

 9. ben deenedim güzel yine biraz faydası oluyor benım pc için anca bu kadar

 10. bilgiler iyi güzel ama sanırım pek işe yaramıyor