İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Oyun
 3. PUBG Mobile Hızlandırma Pc Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı
reaksiyion-alkis

PUBG Mobile Hızlandırma Pc Nasıl Yapılır?

Pubg mobile hızlandırma pc sorununun çözümü birçok kullanıcının merak ettiği konuların başında geliyor. Pubg oyununun mobile yerine bilgisayara bağlayarak oynamak bazı sıkıntıları da peşinden getiriyor. Bu sıkıntıların başında pubg kasma sorunu olarak görülüyor.

pugb mobile hızlandırma pc

PUBG Mobile, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun telefonlara uyarlanmış sürümüdür. Tabi mobile sürüm, bilgisayara bağlı olarak oynanmaya başlandığında grafik kalitesi olarak iyi bir sonuç vermesi beklenemez. Mobil tabanlı oyunu bilgisayara bağlayarak oynamak bu nedenle hız konusunda sınıfta kalıyor. Özellikleri üst sınıf olan bir bilgisayara sahip olsanız dahi bu sorun yakanızı bırakmıyor.

Bu sorunları yaşayan oyuncular için çözüm odaklı bir yazı hazırladık. Yazıda anlatılacak olan çözüm yollarını denediğiniz takdirde pc kasma sorunu yaşanmayacaktır. Ve daha akıcı bir şekilde Pubg oynama şansı elde edeceksiniz. Şimdi gelin Pubg mobile hızlandırma pc nasıl yapılır bir göz atalım.

Pubg Mobil Çözünürlük Ayarları Nasıl Yapılır?

pugb mobile hızlandırma pc5

İlk önce mobil tabanlı bir oyunu bilgisayar üzerinden oynamanızı sağlayacak bir programa sahip olmanız gerekiyor. Bunun için en çok tercih edilen program Tencent Gaming firmasının uygulamasıdır. Bu uygulamayı buraya tıklayarak sorunsuz şekilde bilgisayarınıza indirebilir ve kurabilirsiniz. Herhangi bir şekilde bilgisayarınızın ayarlarını değiştirmeyecektir. İstediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.

Programı indirdikten sonra buraya tıklayarak Pubg Mobile indiriyor ve bilgisayarımıza kuruyoruz. Tüm kurulumlar tamamlandıktan sonra oyunun ayarlar bölümüne giriyoruz. Burada çözünürlük ayarları için aşağıdaki gibi 3 seçenek sunulacak.

pugb mobile hızlandırma pc4

Oyun çözünürlüğü:

 • SD 720P
 • HD 1080P
 • Ultra HD 2K

Bu görüntü kaliteleri arasında herkesin isteği Ultra HD 2K ile oynamaktır. Fakat bilgisayarınızın ekran kartı çok iyi değilse bu seçeneği seçmeniz iyi sonuçlar doğurmayacaktır. Bu nedenle önce HD 1080p’yi deneyin, bu çözünürlükte pc kasma sorunu devam ediyor mu inceleyin. Eğer oyun hala yavaş ve kasmalar meydana geliyorsa SD 720p’yi çözünürlüğünü seçin. Görüntü kalitesi olarak HD seçeneği seçili kalabilir.

PUBG Mobile Motor Ayarları

pugb mobile hızlandırma pc3

Yukarıdaki adımları gerçekleştirdiğiniz halde Pubg mobile kasma sorunu yaşanıyor ise motor ayarları yapılmalı. Motor ayarlarını da bilgisayarınızın performansına göre düşürmeli ve daha akıcı olabilecek ayarlar yapılmalıdır.

Pubg mobile hızlandırma pc ayarları yapılırken tüm adımlar kontrol edilmelidir. Motor ayarları yapılırken, üst menüdeki seçenekler arasından en sağda bir bölüm göreceksiniz. Bu bölümün ismi akıllı mod bölümüdür. Bu bölümde ‘akıllı mod’ kutucuğunun seçili olmasına dikkat etmelisiniz.

Akıllı modun olduğu bölüm alt kısmında alt alta 4 madde yer alıyor. Bu maddeler içinden oyun motor ayarları ile ilgili. 3. sıradaki maddeyi boş geçin. Onun haricindeki tüm diğer kutucukları işaretleyin. Bu kutucukların işaretli olması önemlidir.

Ayarlar içinde temel ayarlar bölümünü göreceksiniz. Bu bölüm ile ilgili herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok. Bu bölümü direkt olarak es geçebilirsiniz.

Pubg Mobile Hızlandırma Pc: Ayarlar Bölümünü Açın

pugb mobile hızlandırma pc2

Pubg mobile oyununu bilgisayarda oynamak için bir kaç adım kaldı. Bu adımlardan ikincisi olarak oyun içine giriyoruz. Burada ayarlar sekmesini göreceksiniz. Bu bölüme açın ve aşağıda belirtilen şekilde tüm ayarlarınızı gerçekleştirin.

 • Grafikler: Akıcı
 • Kare Hızı: Aşırı
 • Stil: Klasik tavsiye ediliyor ancak kafanıza göre seçebilirsiniz. Çoğu oyuncu ‘Renkli’ oynamayı seviyor.
 • Düzgünleştirme: Kapalı
 • Parlaklık: %100

Oyun Dosyalarıyla FPS Arttırma

pugb mobile hızlandırma pc1

Oyun içerisinde istenilen akıcılığa kavuşmak için FPS ayarları son derece önemlidir. Bunun için sizlere bir yol göstereceğiz. Bu yöntem sayesinde oyun oynarken daha yüksek FPS alabileceksiniz ve oyun daha akıcı bir hale gelecek.

Sizlere verdiğimiz link üzerinden UserCustom.ini dosyasını indirin. Dosyayı indirmek için buraya tıklayın. Ardından dosyalarım bölümüne girin ve indirmiş olduğunuz dosyayı kopyalayın.

UserCustom.ini dosyasını; android/data/com.tencent.tmgp.pu/files/eu4Game/shadowtracker/shadow/saved/config/andorid konumuna yapıştırın. Çıkan uyarı dosyasına taşı ve değiştir diyerek onaylayın. Bu adımları tamamladıktan sonra oyuna giriş yapın. Tüm ayarları doğru yaptığınızdan eminseniz FPS hızındaki artışı hissedeceksiniz.

UserCustom.ini İndir

Geliştirici Seçenekleri İle FPS Arttırma

pugb mobile hızlandırma pc6

FPS artırma durumunda telefonunuz daha hızlı şekilde ısınma ile karşılaşabilir. Telefon şarjı çok daha hızlı şekilde azalabilir. Çünkü telefonunuz çok daha fazla performans harcayacaktır. Fakat bunun dışında telefonunuza bir sıkıntı vermeyecektir. 

Pubg mobile hızlandırma pc için FPS ayarlarını geliştirici seçeneklerinden artırmak için şu adımları takip edin.

 • Telefon ayarlarına girin.
 • Telefon ile ilgili bölümünden Derleme Numarasına Artık Bir Geliştiricisiniz! yazısını görene kadar tıklayın.
 • Ardından geri gelin yine ayarlar bölümünden Geliştirici Seçeneklerine tıklayın.
 • Oradan 4xMSAA’yı zorla opsiyonunu açık hale getirin.
 • Oyuna girip FPS hızınızı kontrol edin ♦ düşerse ya da kapamak isterseniz aynı yerden tıklayarak kapatmanız yeterli.

PUBG GFX İle FPS Yükseltme

pugb mobile hızlandırma pc7

Link olarak verdiğimiz pubg mobile hızlandırma programı sayesinde çok daha kaliteli bir şekilde oyun keyfi yaşayabilirsiniz. Programı indirip, kurduktan sonra ayarlarınızı görselde gösterildiği şekilde ayarlayın. Tüm bu ayarları yaptığınız takdirde çok daha akıcı bir oyun elde edeceksiniz. Programı indirmek için alttaki butona tıklayın.

pubg-gfx-pubg-mobil-hizlandirma-bir-portal

PUBG GFX İndir

Pubg Mobile Hızlandırma Programı İle FPS Arttırma

pugb mobile hızlandırma pc8

Pubg mobile hızlandırma pc için en kolay adımlardan birini göstereceğiz. Bu adımı gerçekleştirmek için Google Play Store mağazasından altta Linkini verdiğimiz uygulamayı indirin. İnen programı açın. Açtıktan sonra oyunlar kısmı karşınıza gelecektir.

Bu kısım üzerinden “Ekle” sekmesine gelin ve Pubg Mobile oyununu ekleyin. Oyunu ekledikten sonra program üzerinden oyunu açın. FPS artışını oyun içerisinde göreceksiniz.

Her defasında yüksek kalitede oyun oynamak için aynı şekilde oyunu açabilirsiniz. Fakat hiçbir değişiklik hissetmezseniz programı kaldırabilirsiniz. Telefon veya bilgisayar ayarları ile ilgili bir problem olabilir. Daha üst düzey bir telefon veya bilgisayar ihtiyacınız olabilir. Böyle bir durumda hiçbir pubg mobile hızlandırma pc önerileri işinize yaramayacaktır.

Game Booster İndir

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen

Yorumlar (11)

 1. Teşekkürler sayenizde fps 30lardan 45e yükseldi

 2. Ya ayarlar iyi güzel ama kalite çok düştü hızı arttı ama

 3. kardeşim eline sağlık çok işime yaradı

 4. apex legends çıktıktan sonra kimse pubgnin yüzüne bakmaz artık 😀

 5. bu ayarların hiç biri işlemciniz iyi olmadığı sürece işe yaramaz bence

 6. evet gayet hızlandı güzel bi makale olmuş elinize sağlık

 7. hiç işe yaramadı ya daha da kötü oldu

 8. yararlı bi yazı olmuş teşekkürler 🙂

 9. ben deenedim güzel yine biraz faydası oluyor benım pc için anca bu kadar

 10. bilgiler iyi güzel ama sanırım pek işe yaramıyor