İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PUBG Mobile finaline Türkler damga vurdu

PUBG Mobile finaline Türkler damga vurdu

Tencent imzalı PUBG Mobile bütün dünyada milyarlarca oyuncu tarafınca oynanıyor. Ayrıca tüm dünyada düzenlenen turnuvalara da binlerce kişi katılım sağlıyor. PUBG Mobile’ın e-spor etkinliği PUBG Mobile Club Open’ın yarı finalleri sonuçlandı. PUBG Mobile turnuvası finaline iki Türk takımı çıktı.

İki Türk ekibi PUBG Mobile turnuvası finaline çıktı

Bölgesel yarı finallere yarı profesyonel ve profesyonel birçok takım katıldı. Altı gün süresince devam eden yarı finaller sonunda tamamlandı. Avrupa bölgesinden katılan ve Türkiye’yi temsil eden üç takımdan iki finale adını yazdırmayı başardı. İki takımdan kabul edilen Rest, sıralamada 8’inci oldu. Epic Gang ise 10’uncu sırada yer aldı.

PUBG Mobile turnuvası için toplamda 2,5 milyon dolarlık ödül havuzu bulunuyor. Bu açıdan oyunun en büyük turnuvası bu diyebiliriz.

yeni-pubg-guncellemesi-bircok-yenilik-getiriyor-bir-portal-1

Turnuva ilkbahar ve sonbahar olmak suretiyle iki devrede yapılıyor. Bu her iki devrenin de ayrı ödül havuzu bulunuyor. PUBG Mobile Club Open 2019, İlkbahar Devresinin Avrupa finali 1-2 Haziran tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek ve Türkiye saatiyle 23:00’da izlenecek. İki günlük yöresel final maçlarında günde 5 maç yapılacak.

PUBG Mobile turnuvası için final temmuz ayında gerçekleştirilecek.

İlgili Yazı

Call of Duty’nin yeni oyunu belli oldu!

Geçen yılki turnuvanın finali Dubai’de gerçekleştirilmişti. Serisi 60 milyondan fazla web izlenmesine ulaşmıştı. Endonezya merkezli RRQ Athena takımı turnuvanın Global Şampiyonu olarak 200 bin dolar ödül almıştı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen