İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PUBG bağımlılık yapıyor dediler ve yasaklandı!

PUBG bağımlılık yapıyor dediler ve yasaklandı!

PUBG; “çocuklar, gençler ve ebeveynler için bağımlılık yapıcı özellikler taşıyor” denilerek yasaklandı. Bu karar Nepal’de alındı. Oyunun Nepal sınırlarında oynanması bundan sonra resmen yasak!

PUBG yasağı birçok ülkede var!

Ülkenin federal soruşturma ajansının isteği üzerine, Nepal Telekomünikasyon Kurumu (NTA) ISS’lere, mobil sağlayıcılara ve şebeke servis sağlayıcılarına PUBG’yi önlemelerini emretti. Emre uyan kurumlar oyunu resmi olarak yasakladılar.

İlgili Yazı

PUBG Mobile oynayan 16 öğrenci tutuklandı!

Oyuna bağlı belirli bir yasaklama henüz başlamamışken, Nepal Telekomünikasyon Kurumu‘nun müdür yardımcısı Reuters’a konuştu. Müdür yardımcısı, çocuklarının ders çalışmadığını, günlük görevlerini yerine getirmediğini bunun nedeninin de oyunlar olduğunu açıkladı.

Nepal, çocuklar arasındaki oyun bağımlılıyla ilgilenen ve oyunları yasaklayan tek ülke değil. Oyunlara sınırlamalar getiren diğer ülkeler de bulunuyor.

İlgili Yazı

PUBG Mobile Hızlandırma Pc Nasıl Yapılır?

Çin bazı oyunlar için süre sınırı koymak istiyor. Söylentilere göre Çin, geçtiğimiz sene Online Oyun Etik Komitesi ile ortak bir karar aldı. Buna göre PUBG’ye süre sınırı getirilmesi kararlaştırıldı. Fakat karar hala programa geçirilmiş değiş.

pubg-mobile-yuzunden-intihar-etti-bir-portal

Geçtiğimiz günlerde de söz konusu oyun, Hindistan’ın bir eyaletinde yasaklanmıştı. Yasağa uymayan dört öğrenci gözaltına alınmıştı. Bu olayın sonrasında bir de 16 kişi tutuklanmıştı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce problem oyunlarda mı, oyunu oynayan insanlarda mı? Oyunların gerçekten bağımlılık yapıcı bir etkisi olabilir mi? Siz söz konusu oyunu oynuyor musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen