1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. PTT Drone ile Kargo Teslimatına Başlıyor!
Trendlerdeki Yazı
reaksiyion-alkis

PTT Drone ile Kargo Teslimatına Başlıyor!

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, çok yakın bir vakit içerisinde drone ile kargo dağıtımına başlayacaklarını müjdeledi.

PTT drone ile kargo teslimatına adeta başlıyor. PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, çok yakın bir vakit içerisinde drone ile kargo dağıtımına başlayacaklarını müjdeledi.

PTT drone ile kargo teslimatına başlıyor!

2019 senesi zamanında drone ile kargo teslimatına başlayacaklarını müjdeleyen Kenan Bozgeyik açıklamasında, ” 2019’dan çok umutluyuz. Büyüme trendimiz son senelerde her sene rekor kırarak gerçekleşiyor. İnşallah drone ile kargo taşımacılığını bu sene başlatmış olacağız” ifadelerine yer verdi.

İlk etapta Ankara’da başlayacak olan drone ile dağıtım, daha ardından ise İstanbul ve İzmir gibi büyük illeri de kapsayacak.

Türkiye’de yeni bir kargoculuk dönemini başlatacak olan PTT’nin Başkanı Kenan Bozgeyik ilaveten “Bunu yapar iken de ilk olarak mobil araçlarımızı sahaya çıkarttık. Mobil araçlarımızla bir doğrultuda ulaşamadığımız, erişemediğimiz noktalar varsa oralara gitmeyi hedefliyoruz.” ifadeleriyle de söz hususu bu projenin öneminden de bahsetti.

ptt-drone-ile-kargo-teslimatina-basliyor-bir-portal-12

Açıklamalarına devam eden Bozgeyik, ”Kargo hizmetlerimizde, gün ortamında evde bulunamamadan kaynaklanan problemleri aşabilmek için kendi mühendislerimizle yerli ve milli ”Kargomatik’lerimizi ürettik. Hükümetimizin İkinci 100 Günlük Eylem Planı projeleri arasında yer alan yerli ve milli Kargomatik makinelerimizden 100 adedini pilot il olarak Ankara’ya yerleştirdik. Şimdi İzmir ve İstanbul’da da bu projemizi yaygınlaştırıyoruz. Bu projemizle vatandaşlarımızın kendilerine ulaştırılacak kargoları günün istenilen saatlerinde, istedikleri noktadan, gönderilen özel şifrelerle alabilmelerine olanak sağladık.” dedi.PTT Kargoyla ilgili yorum ve fikirlerinizi aşağıdan belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen