Prada, taşıyıcı annelik tartışmaları sonrası Cıng Şuang ile yollarını ayırdıPrada, taşıyıcı annelik tartışmaları sonrası Cıng Şuang ile yollarını ayırdı

İtalyan lüks giyim markası Prada, taşıyıcı annelikle sahip olduğu çocuklarını ABD’de bırakarak Çin’e dönen aktris Cıng Şuang ile anlaşmasını iptal etti.

Aktris Cıng Şuang‘ın, ABD’de iki farklı taşıyıcı anne vasıtasıyla sahip olduğu iki çocuğunu erkek arkadaşı Cang Hıng’a bırakarak Çin’e dönmesi tepkiye neden oldu. ABD’de yasal olsa da Çin’de yasadışı kabul edilen taşıyıcı annelik nedeniyle Cıng’ın taşıyıcı anne tutmasına ve çocuklarını terk ederek ülkeye gelmesine ilişkin bir ses kaydı, sosyal paylaşım sitesi Weibo’da paylaşıldı.

Cang Hıng’ın arkadaşı olduğu iddia edilen bir kişi tarafından yapılan paylaşımda, aktris Cıng’ın, çocuklarını Çin’e getirmesinin, yasal prosedürleri tamamlamadığı gerekçesiyle mümkün olmadığı belirtiliyor.
Cıng’ın söz konusu durumu sonrasında ise İtalyan markası Prada, Çinli aktris ile yollarını ayırdığını açıkladı.

GRİ ALANA IŞIK TUTUYOR

Halkın yanı sıra resmi mecralardan da aktris Cıng’ın, taşıyıcı annelikle sahip olduğu çocuklarını terk etmesine tepki geldi. Evlilik hukuku konusunda konuşan avukat Cang Cing ise ‘Cıng skandalının, yasalardaki endişe verici gri alanlara ışık tuttuğuna’ işaret etti.

SUÇ SAYILAMAZ

Taşıyıcı annelik Çin’de yasa dışı olsa da diğer ülkelerde ücret karşılığında bu tür hizmetlere izin verildiğini anımsatan Cang, bu nedenle Cıng’ın durumunun Çin kanunlarına göre suç sayılamayacağını, ancak çocuklarını terk etmesi konusunda adalet önünde hesap vermesinin mümkün olduğunu vurguladı.

Menajerimi Ara 22. yeni bölüm fragmanıKaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.