1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Performans Bakımından En İyi 15 Akıllı Telefon

Performans Bakımından En İyi 15 Akıllı Telefon

En iyi akıllı Telefon hangisidir? Hangisinin en iyi olduğuna karar vermek son derece zor, bu nedenle özelliklerini baz alarak en iyi 15 akıllı Telefonu sizler için sıraladık.
Akıllı Telefonları sıralarken donanımı ve sunmuş olduğu özelliklere göre sıralarsak, liste pahalı Telefonlardan geçilmezdi yalnız bir cihazın bütün dönemlerin en iyi listesine girebilmesi için bizce pahalı olmasına gerek yok. Listeyi hazırlarken dikkat ettiğimiz husus, cihazın sunmuş olduğu performans için istediği fiyat (maalesef ülkemizdeki fiyatlar değil) oldu. İsterseniz lafı daha da fazla uzatmadan listemize geçelim.

Not: Dünyanın şu anda en iddialı 15 Telefonunu listede pahalıdan ucuza sıralanmış biçimde bulabilirsiniz.

 

15-iPhone XS

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 1
Gelelim listedeki en pahalı Telefona. iPhone ailesine en son katılan iPhone XS, şu anda en pahalı iPhone niteliğinde ve yurt dışındaki fiyat etiketi bile 1.000 dolar gibi pahalı bir fiyat. Ülkemizdeki sıfır fiyatı ise 9.899 TL’den başlıyor. Cihazın ikinci ellerini ülkemizde 6.000 TL’den başlayan fiyatlarda bulabilirsiniz.

 

14-iPhone X

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 2

Apple artık iPhone X’i satışa sunmuyor yalnız ikinci ellerini ülkemizde 3.000 TL’den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz.

 

13-Samsung Galaxy S10

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 3
Galaxy S10, Samsung’un klasik dizaynıyla yeni teknolojiyi birleştiren son derece kuvvetli ve estetik bir cihaz. Cihazın yurt dışındaki fiyat etiketi 900 dolar, ülkemizde ise 6.599 TL.

 

12- Google Pixel 3

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 4

Google Pixel 3’ün piyasadaki en iyi kameraya sahip olması bekleniyor. Ayrıca cihaz Android’in Google tarafından tasarlanmış daha sade ve daha iyi geliştirilmiş bir sürümünü barındırıyor. Pixel 3’ün yurt dışındaki fiyatı 800 dolar yalnız ülkemizde satışta değil. Google Pixel 3 XL’ın Türkiye’deki fiyatı ise 4.000 TL civarında.

 

 

11- Samsung Galaxy Note 9

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 5
Samsung Galaxy Note 9, şirketin çıkardığı en iyi akıllı Telefonlardan biri olarak nitelendiriliyor. Cihazın 6,4 inçlik ekranı, Samsung’un dizaynıyla birleşince ortaya hoş bir cihaz çıkıyor. Cihazın yurt dışındaki fiyatı 800 dolar, Türkiye’deki fiyatı ise 7.999 TL.

 

10-iPhone XR

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 6

iPhone XR, yine ülkemizde elde etmesi herkes için mümkün olmayan bir cihaz yalnız yurt dışındaki 750 dolarlık fiyat etiketiyle son derece kabul görüp kullanılan bir cihaz. X serisinin en ucuz sürümü niteliğindeki iPhone XR, ülkemizde 7.300 TL civarında.

9-iPhone 8 Plus

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 7

iPhone tecrübesinin özünü istiyorsanız, iPhone 8 Plus tam size göre bir cihaz. X serisine göre eski bir tasarıma sahip olan cihazın donanımı aslında iPhone X ile aynı donanıma sahip ve fiyatı da daha ucuz. Cihazın ülkemizdeki fiyatı 6.699 TL’den başlıyor.

8-iPhone 8

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 8

iPhone 8, klasikleşen iPhone 6 dizaynıyla geliyor yalnız arka panelinin camdan olması dizaynını daha hoş kılıyor ve çok da iyi bir kameraya sahip. Ayrıca kablosuz şarjı destekleyen ilk Apple cihazı özelliğini taşıyor. Cihazın yurt dışı fiyatı 600 dolar, ülkemizdeki fiyatı ise 5.799 Tl’den başlıyor.

 

7-Samsung Galaxy S9 Plus

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 9
Galaxy S9 Plus, birkaç Telefon önce bahsetmiş olduğumuz S9’un görünüş olarak yalnızca daha büyük bir sürümü. Donanımda ise çift lensli kameraya sahip olması ve daha çok RAM’e sahip olmasıyla öne çıkıyor. Cihazın yurt dışı fiyatı 600 dolar, ülkemizdeki sıfır fiyatı ise 6.199 TL’den başlıyor.

6-iPhone 7 Plus

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 10

Aynı iPhone 7 gibi, iPhone 7 Plus’ta 2 yıllık bir cihaz. iPhone serisine portre modunun eklendiği ilk Telefon olma özelliğini taşıyan 7 Plus, ülkemizde 5.699 TL, yurt dışındaki fiyatı ise 570 dolar.

5-OnePlus 6T

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 11

Yeni bir OnePlus cihazının yakında açıklanması bekleniyor: OnePlus 6T. Cihazın ortaya çıkan özellikleri 550 dolarlık fiyat etiketiyle Kullanıcıları son derece heyecanlandırıyor.

4-Samsung Galaxy S9

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 12
Galaxy S9, bir akıllı Telefon Kullanıcısının isteyeceği neredeyse her özelliğe sahip bir akıllı Telefon. Ülkemizdeki fiyatı da 5.349 TL’den başlıyor. Yurt dışındaki 500 dolarlık fiyat etiketiyle tabii ki alması daha basit yalnız 2.800 TL’de bu özellikleri sunan bir cihaz için uygun bir fiyat niteliğinde.

3-Razer Phone 2

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 13
Razer Phone serisi, ülkemizde son derece pahalı olan yalnız dolar bazında son derece ucuz olan bir oyun Telefonu. 8 GB RAM’iyle çoğu bilgisayara taş çıkartan Telefon, dolarla aldığınız zaman son derece kullanışlı bir cihaz oluyor. Merak edenlere: Ülkemizdeki fiyatı ortalama 5.000 TL

2-iPhone 7

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 14
iPhone 7’nin çıkmasının üstünden 2 yıl geçti. Cihazın sıfırı hala ülkemizde 4.499 TL’den başlıyor yalnız şayet ikinci el almayı düşünürseniz, iPhone’un özelliklerinden faydalanabileceğiniz en iyi Telefonlardan birisi.

1-Moto G7

performans-bakımından-en-iyi-15-akıllı-telefon-bir-portal 15
Motorola’nın Moto G serisi akıllı Telefonları, 2013 yılında piyasaya sürüldüğünden beri Kullanıcıların beğenisini toplayan orta segment bir Telefon serisi olmuştu ve yıllar boyu geliştirerek üstüne koydular. Geçen yıl çıkan Moto G6, 250 euroluk fiyatının çok üstünde bir performans sergileyerek tam bir fiyat/performans ürünü niteliğindeydi.

Yeni 300 dolarlık Moto G7, güçlendirilmiş donanım, dizayn ve hatta çoğu akıllı Telefon Kullanıcısının hala kullanmayı sevdiği, seyrek ve modası geçmiş özelliklerle geliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen