1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Peak Games Reklamının Çalıntı Olma İhtimali

Peak Games Reklamının Çalıntı Olma İhtimali

Bir anda sosyal medyanın gündemi oturan Peak Games reklamı ile ilgili ortaya atılan iddialara göre, söz konusu reklamın çalıntı olduğu ileri sürüldü. Peki, Peak Games reklamı çalıntı mı?

Peak Games reklamı çalıntı mı?

Türkiye’nin önde gelen bağımsız oyun geliştiricilerinden biri olan Peak Games, yayınlanmış olduğu reklam filmi ile birlikte bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu.

Yayınlanan reklam filmi ile yeni ekip arkadaşlarını aradığını duyuran şirket, 41 kanalda aynı anda yayınlamış olduğu reklam filmi ön plana çıkmayı başardı.

Fakat, sosyal medya yapılan paylaşımlara göre söz konusu reklam filminin Audi reklamından esinlendiği ortaya çıktı.

20 Aralık 2017′de yayınlanan Audi’nin Safety Code reklamı ile benzer bir anlayışa sahip olan oyun geliştiricisinin reklamı, Audi’nin Safety Code reklamının teması ile aynı olduğunu görmekteyiz. İşte, bahsi geçen Audi’nin reklam filmi!

Neler yaşanmıştı?

Saatler 21:30‘u gösterdiğinde 41 televizyon kanalı aynı anda Peak şirketinin reklamını yayınladı. Söz konusu reklam filminde;

” Uyan… Birlikte dünyayı değiştireceğiz. Ama önce tanışmalıyız. Şaka zannediyorsan kanalı değiştir. Ciddiyetimizi anla.” sözleri sonrasında kanalı değiştiren çoğu kişi adeta şok geçirmişti.

peak-games-reklami-calinti-mi-bir-portal-1

Peak Games reklamı

Bu olayın aslında bir iş ilanı olduğunu belirten Peak, uzun bir zaman unutulmayacak efsane bir reklam projesine imza atmış oldu.

Peki, siz bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu konu hakkında kanaatlerinizi hemen aşağıda bulunan yorum kısmından transfer edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen