1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Otomobiller İçin KDV ve ÖTV İndirimleri Uzatıldı

Otomobiller İçin KDV ve ÖTV İndirimleri Uzatıldı

Daha önceden 31 Mart 2019 tarihinde sona ereceği açıklanan KDV ve ÖTV indirimleri uzatıldı.

Resmi Gazete‘de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararnamesi ile birlikte, Mart ayı itibariyle son bulacak olan KDV ve ÖTV indirimlerinin bu yılın sonuna kadar uzatıldığı duyuruldu.

İlgili Yazı

Yurt Dışından Alınan Ucuz Ürünler İçin Vergi Kesilecek

Bu düzenlemeyle göre, vergisiz fiyatı 70 bin TL’nin altında olan araçlarda, ÖTV oranı yüzde 45’den yüzde 30‘a, fiyatı 70 bin TL ila 120 bin TL arası olan araçlarda yüzde 50’den yüzde 35‘e düşürüldü. Ayrıca, otomobillerdeki ÖTV indirimi Haziran ayının sonuna kadar edecek.

kdv-ve-otv-indirimleri-uzatildi-bir-portal-min

Bunun haricinde, 1600 cc altı motorlu araçlardaki Özel Tüketim Vergisi üzerinde yapılan 15’er puanlık indirimin bu yıl sonuna kadar süreceği bildirildi. Ticari araçlarda KDV oranının yüzde 18 yerine yüzde 1 olarak uygulanması da 30 Haziran’a kadar devam edeceğini belirtelim.

Bu indirimler kapsamında motor silindir hacmi 250 santimetreküpü geçmeyen motosikletler ve bir yardımcı motoru bulunan tekerlekli taşıtlardan alınan ÖTV oranı da sıfırlanmıştı. Yine aynı biçimde bu uygulama da 30 Haziran’a kadar sürecek.

İlgili Yazı

Hızlı Para Kazanmak İçin Bazı Öneriler

Düzenleme doğrultusunda uygulanan indirimler sonucu beyaz eşyadaki Özel Tüketim Vergisi oranı sıfırlanırken, mobilyada ise KDV oranı yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülmüştü. Mobilya ve beyaz eşyada uygulanan bu indirimlerde, aynı biçimde Haziran ayının sonuna dek devam edecek.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Haber Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen