1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. OPPO, Açılıp Kapanabilen Oldukça İlginç Bir Ekran Patenti Aldı

OPPO, Açılıp Kapanabilen Oldukça İlginç Bir Ekran Patenti Aldı

Akıllı Telefonların dizaynlarındaki son yeniliklerden biri olan kızaklı kameralar, çoğu üretici tarafından tercih edilmiş ve akıllı Telefon pazarında adeta farklı bir kategori oluşmuştu.

Daha önce ürettiği kızaklı kameraya sahip akılı Telefonlarla dikkat çeken Çinli üretici OPPO, şimdi de açılıp kapanabilen kızaklı bir ekran patenti aldı.Küçük boyutlarda olduğu halde daha geniş bir ekran kullanımı sunmayı hedefleyen dizaynların sayısı, katlanabilir ekranların yakaladığı kullanım oranı sonrası artmaya başladı. Bu tarz bir dizayn üzerine çalışan Çinli akıllı Telefon üreticisi OPPO, yine son dönemin tanınmış dizaynlarından açılıp kapanabilen kızaklı kameralarına benzer bir ekran patenti aldı.

oppo-acilip-kapanabilen-oldukca-ilginc-bir-ekran-patenti-aldi-bir-portal-1

10 Nisan’da satışa çıkacak olan OPPO Reno ve üstün özellikleriyle akıllı Telefon piyasasında adından söz ettiren OPPO’nun aldığı ekran dizayn patenti, Lets Go Digital adlı web sitesinde ortaya çıktı. Açılıp kapanabilen kızaklı bir ekran yapısını ortaya koyan patent, bunun yanı sıra bu ekranın arka bölümünden yana doğru genişleyebilme yeteneğini de gösteriyor.

İlgili Yazı

Google açıkladı: “Android daha güvenli”

OPPO’nun patentini aldığı dizayn, kızaklı kameralardan çok daha iyi bir dizayn hamlesi olarak göze çarpıyor. Akıllı Telefonlardan film izlerken ve oyun oynarken son derece kullanışlı olabilecek bu ekstra ekranlar, Kullanıcılara fazladan kontrol alanı yaratacak.

oppo-acilip-kapanabilen-oldukca-ilginc-bir-ekran-patenti-aldi-bir-portal

Açılıp kapanabilen kızaklı ekran dizaynının şu an patent aşamasında olduğunu ve yeni akıllı Telefonlarda karşımıza çıkıp çıkmayacağının henüz netleşmediğini belirtmekte yarar var. OPPO’nun patentini aldığı ekran dizaynı ile ilgili kanaatlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen