İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Opera’yı Daha Kullanışlı Hale Getirecek 7 İpucu

Opera’yı Daha Kullanışlı Hale Getirecek 7 İpucu

Opera, gerek hızıyla gerek VPN servisiyle gerekse AdBlocker’ıyla Chrome’dan sonra en fazla tercih edilen tarayıcılardan biri. Biz de bu haberimizde belki önceden bilmediğiniz Opera’nın kullanımı kolay özelliklerini bir araya getirdik.
Opera, Google Chrome’un domine ettiği internet tarayıcıları sektöründe hayatta kalmayı başarabilen seyrek tarayıcılardan biri. Tutarlı güncellemeler ve diğer tarayıcılarda bulamayacağınız özelleştirme seçenekleriyle Opera, Kullanıcıların gözünde iyi bir yer edinmeyi başardı. Onca güncellemeye rağmen Opera’nın içinde fazla bilinmeyen özellikler mevcut. İşte bu özelliklerden 7 tanesini sizler için listeledik.

1. Opera’nın içinden ekran görüntüsü temin edebilirsiniz

opera-tarayıcı-ekran-görüntüsü
Ekran görüntüleri yaşamamızın büyük bir parçası haline geldi. Opera Kullanıcıları, tarayıcı içinden ekran görüntüsü almak için herhangi bir ekstra programa ihtiyaç duymuyor. Ekran görüntüsü alma prosedürünü Opera’nın içinde bulunan Snapshot özelliği ile gerçekleştirebilirsiniz. Snapshot’ı kullanmak için ya arama çubuğundaki kamera ikonuna basmalısınız ve ya Ctrl+Shift+5 kombinasyonunu uygulamalısınız.

2. Anlık mesajlaşma programlarınızı Opera ile bağdaştırıp kullanabilmeniz mümkün

opera-tarayıcı-hızlı-mesaj-bir-portal
Opera, şahsi mesajlaşma hesaplarınızı ve programlarınızı tarayıcıya bağlamanıza da imkân tanıyor. WhatsApp, Facebook, Messenger, Telegram ve VK gibi önemli mesajlaşma programlarını tarayıcınızda kullanmak için, Ayarlar bölümünden Kenar Çubuğunu Yönet’e gelerek bu özelliği açmanız gerekiyor.

3. Anında arama yapma

opera-tarayıcı-hızlı-arama-bir-portal
Opera’nın sunmuş olduğu bir diğer özellik ise Anında Arama özelliği. Bu özelliği kullanmak için kenar çubuğundaki arama ikonuna tıklamalı ya da Ctrl+Space kombinasyonunu kullanmalısınız.

4. Karanlık tema

opera-tarayıcı-karanlık-tema-bir-portal
Eğer Opera’nın dizaynını çok parlak bulduysanız ya da internetle daha fazla geceleri uğraşıyorsanız Opera’da karanlık tema opsiyonu mevcut. Karanlık temayı aktifleştirmek için Ayarlar bölümünden Görünüm opsiyonune gitmeniz gerekiyor.

5. Akıllı metin seçme özelliği

opera-tarayıcı-akıllı-metin-bir-portal
Opera, genel metin seçme menüsünü değiştirdi ve birkaç ekleme yaptı. Yeni başlayanlar için, yabancı bir para birimi ile karşı karşıya kaldığınızda Opera, sizin için bu birimin ülkenizdeki karşılığını gösteriyor. Bunun dışında Bitcoin birimlerini de başarıyla çeviriyor. Ayarlar bölümünden dönüşmesini istediğiniz birimi de seçebilirsiniz.

6. My Flow özelliği ile telefonunuz ve bilgisayarınız arasında bağlantı kurun

opera-tarayıcı-my-flow-bir-portal
Opera’yı hem telefonunda hem bilgisayarında kullananlar için geliştirilen My Flow uygulaması, iki cihazınızın arasında bağlantı kuruyor. Kurulan bağlantıyla iki cihaz arasında basitçe kişi paylaşabilir, görsel aktarabilir ya da Link paylaşabilirsiniz.

7. Hızlı erişim paneli

opera-tarayıcı-hızlı-erişim-paneli-bir-portal
Hızlı erişim paneli, adres barına tıkladığınız zaman girdiğiniz sayfanın bir önizlemesini gösteriyor. Bu da bir sitede işinizi hallederken Google’da bir şey aramanız gerektiğinde çok işinize yarıyor. Bu özelliği Ayarlar menüsünün Hızlı Erişimi Yönet seçeneğinde bulabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen