İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Opera, Android’e Ücretsiz VPN Desteği Getiriyor

Opera, Android’e Ücretsiz VPN Desteği Getiriyor

Opera, Android için bedava VPN koruması sağlayacak. Uygulamanın son versiyonu, kendi içinde bir VPN’e sahip olarak yayınlanacak.

İnternet tarayıcı pazarında kendine has bir hayran kitlesi bulunan Opera, masaüstü uygulamasında uzun yıllardan beri VPN koruması hizmeti sunuyordu. Geçtiğimiz ay Beta sürüm Kullanıcılarına Android’de de VPN kullanma şansı sunan firma, yeni güncellemede bu özelliği bütün Android Kullanıcılarının hizmetine sunacak.

İlgili Yazı

Opera’yı Daha Kullanışlı Hale Getirecek 7 İpucu

VPN hizmeti, uzaktaki bir server ve yaweb sitesi ile özel bir bağlantı kurmayı sağlıyor. VPN kullanılan bağlantılarda, saldırılara açık olan halka açık ağ yerine özel bir bağlantıdan veri alınıp gönderiliyor. Böylece online etkinliklerin izlenmesi ve takibi zorlaşıyor.

opera-vpn-bir-portal-min

Opera’nın kendi içindeki VPN, 256 bit şifreleme tekniğiyle verilerin güvende kalmasını sağlıyor. Ayrıca VPN, Dünya üzerindeki serverları üzerinden bağlanarak Kullanıcının gerçek konumunu gizlemeye de yardımcı oluyor. Opera bu VPN hizmetinde nerelerdeki serverları kullanacağını belirtmemiş olsa da Asya, Avrupa ve ya Amerika’daki bir serverı seçmek mümkün. Öte yandan, isteğe bağlı olarak VPN’in kendisi de makul bağlantılardan en iyisini seçebiliyor.

İlgili Yazı

Yenilenen Opera ‘nın Sahip Olduğu Yeni Özellikleri

Opera, kullanıcıların etkinliklerinin kaydını tutmayacağını taahhüt ediyor. Böylece Kullanıcının kimliğinin açığa çıkmasına neden olabilecek hiçbir bilgi depolanmamış oluyor.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Mobil Uygulama Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen