İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Ölümüyle Oyuncuları Can Evinden Vuran 7 Oyun Karakteri (Spoiler)

Ölümüyle Oyuncuları Can Evinden Vuran 7 Oyun Karakteri (Spoiler)

Bir hikâyeye sahip, anlatacak bir derdi olan oyunların en büyük özellikleri iyi kurgulanmış karakterlere sahip olmasıdır. Son yıllarda her ne kadar öykü oyunluğuna darbe vurulsa da oyun tarihinin en çarpıcı anları, o kuvvetli karakterlere veda ettiğimiz anlardır. Bugün ölümüyle kullanıcıları can evinden vuran karakterleri tekrar hatırlıyoruz.
Oyun oynarken sizi en fazla etkisi altına alan hangi özelliklerdir? İyi grafikler, kesintisiz bir oynanış, vuruş hissiyatı… Teknik hususları bir kenarı bırakalım dilerseniz. Nitekim grafiksel yönden geri kalsa da hâlâ deliler gibi oynamak istediğimiz oyunlar, hâlâ her gördüğümüzde içimizde tuhaf hisler uyandıran oyun karakterleri var.

Bir de o oyun karakterlerinden bazılarına veda ettiğimiz dramatik anlar var… Çoğu zaman bizim de eylem göstererek katılım sağladığımız için o dramatik anların hepsi akıllarımıza kazındı. Çoğunu en çarpıcı film sahnesinden bile daha iyi hatırlıyoruz. Bugün vadasıyla üzüntüye boğan oyun karakterlerini tekrar hatırlıyoruz.

 

Mass Effect 3, Mordin Solus:

Uzay stresi konusu ile ilgili oyun Dünyasının Star Wars’ı sayılabilecek Mass Effect, son oyunu Andromeda ile beklenilen şeyleri karşılayamadı. Serinin önceki 3 oyunu, karakterler ve öyküakışı açısından herkesi etkisi altına almayı başarmıştı. Yapımın en enteresan karakterlerinden olan, her zaman akıl ve mantık ile hareket eden Mordin Solus, 3. oyunda bize dramatik bir biçimde veda etmişti.

Gears of War 3, Dominic Santango:

Gears serisinin ilk üçlemedeki son oyunu, aslında bir kapanışı temsil ediyordu. Arkadaşlarını ve kardeşini kurtarmak için kendisini feda etmeyi bilen bir adamdı Santango… Belki grafiklerden ötürü o dramı şu an hissedemiyor olabilirsiniz. Nitekim sıkı Gears kullanıcıları için Santango’nun ölümü gerçekten yıkıcıdır. Hatta çoğu kullanıcıya göre bu ölüm en üzücü karakter kayıpları arasında yer alabilir.

Call of Duty: Modern Warfare 2, Ghost:

Call of Duty’nin Modern Warfare serisini oynadıktan sonra unutabilen insan sayısı çok oldukça azdır. Birden çok karakterle etkileşim kurma şansı tanıtan 3 oyunluk hikâyenin tam ortasında, serinin en sevilen karakterlerinden birisine veda ediyorduk. Hatta bu karakterin anısına daha sonra “Ghosts” adında bir oyun daha çıktı.

Ghost, Modern Warfare serisinde bazı düğümleri çözen, yalnız yenilerini bağlayıp bağcıklarımızı dolayan ölümüyle unutulmazlar arasında dahil oldu. Bu anların hepsine onun gözünden tanık olmak ise unutulmaz olmasını sağladı.

Red Dead Redemption, John Marston:

RDR serisinin ikinci oyunu büyük bir sükse yarattıysa, bunda birincinin payı da oldukça önemlidir. İlk oyunun en önemli karakterlerinden olan John Martson’un dramatik vedası, aslında bize Cüneyt Arkın’ın Yıkılmayan Adam filmindeki sahnelerini hatırlatıyor. Sadece bu kez olayın merkezinde gurUrlu bir kovboy var.

Arkasında ailesini bırakan Marston, seride kesinlikle olması gereken yalnız daha çok drama için harcanan bir karakter oldu. Bazı kullanıcılar Arthur Morgan’ın ölümünü daha üzücü karşıladılar.

 

The Last of Us, Sarah:

Konsol oyunlarında yaşanmış en dramatik anlardan birisi Sarah’ın vedası oldu. Üstelik kendisini yalnızca 20 dakika boyunca tanıma fırsatı yakalıyoruz. Her şeyin başlangıcıydı bu ölüm. Bir babanın kızına olan dramatik vedasını izledik. Film olsa kullanıcıluklarla daha fazla insanın gözünü doldurabilecek bir sahneydi.

Call of Duty: Modern Warfare 3, John “Soap” MacTavish:

 

Modern Warfare serisinin son oyununda bir kilit karaktere daha veda etmemiz gerekti. Yine olanları onun gözünden gördük. Bu kez Captain Price gibi diğer önemli dostlarımız da yanımızdaydılar. Nitekim yetişen olmadı. Soap karakteri, belki de bütün oyun tarihinin ölümüyle en fazla sarsan siması olarak akıllara kazındı. Sırf şu sahne için oyunu defalarca bitirmek isteyen milyonlarca kullanıcı var.

 

Telltales Walking Dead, Lee Everett:

Oyun Dünyasında ki en farklı ve özgün işlerden olan The Walking Dead serisinde, ana odağımız oynanış değil her zaman öyküoldu. Başrol karakterimiz Lee’nin seçimleriyle olayların bizim istediğimiz doğrultuda akmasını sağladık. Ancak o çabamız da bir yere akadar sürdü ve en sonunda ölüm, uğruna canımızı vereceğimiz Clementine’ın elinden geldi. Gerçi zorunlu bir ölümdü, yalnız oyunun tutkunu olanları fazlasıyla sarstı. Lee’nin ölümünden sonra, her bireyin içi parçalandı. 5 oyun boyunca beraber hareket ettiğimiz, kızımız gibi sevdiğimiz birisi mecburen sevdiği bir insanı vurarak öldürmek zorunda kalıyordu. Bu Walking Dead evreni için yaşanılması gereken bir dramdı. Yaşandı ve bitti.

Peki sizin aklınıza gelen, ölümüyle derinden sarsıldığınız bir oyun karakteri var mı? Görüş, kanaat ve tavsiyelerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen