1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Ölerek Avengers: Endgame’i İzlememizi Sağlayan 5 Karakter
Trendlerdeki Yazı

Ölerek Avengers: Endgame’i İzlememizi Sağlayan 5 Karakter

Marvel evreninde hemen unutulmuş yalnız seriyi ciddi biçimde etkilemiş karakterler mevcut. Biz de bu karakterleri sizler için derledik.

Marvel evreninde yüzlerce karakter bulunuyor yalnız bu karakterlerden bazıları, ekran süresi olarak öne çıkmasa da hikayeyi derinden etkiledi. Bugün en sevilen karakterleri görmemizin nedenlerinde olan bu karakterler gerek buluşları, gerek öğretileri, gerekse de yaptıkları fedakarlıklar sonucunda bugün geri sayımını yaptığımız “Endgame” filmini izlememize imkân sağladılar. Biz de bugün bu karakterleri inceleyeceğiz.

Dr. Abraham Erskine

Marvel evreninde çığır açan serumun üreticisi Dr. Abraham Erskine, bunun yanı sıra Steve Rogers’ı da eski çelimsiz durumundan Kaptan Amerika’ya dönüştürdü. Süper Asker Serumu yardımıyla seriye büyük bir katkıda bulunan Erskine, etkin deneyinin sonucunda HYDRA’nın baş suikastçılarından Heinz Kruger tarafından öldürüldü.

Ho Yinsen

Tony Stark’ın hayatını kurtardığını söylesek yeterli olacak bir diğer karakterimiz ise Ho Yinsen. Tony Stark ile kaçırılıp bir mağarada tutsak tutulan Yinsen, seri için büyük bir önem arz ediyor.

Patlamada yaralanan Tony Stark’ın sağlığından sorumlu Yinsen, Stark’ın kalbine yakın konumda bulunan şarapnel parçacıklarını bir elektromıknatıs ile uzaklaştırdı. Aynı zamanda ilk zırhın yapımına da yardım eden Yinsen, zırha güç verilirken zaman kazanmak için kendini feda etti.

Odin

Thor ve Hela’nın babası, Asgard’ın kralı olan Odin bunun yanı sıra da Loki’nin de manevi babası. Seriyi Thor ve Loki ile önemli oranda etkileyen Odin, kayboluşunun sonrasında çocukları tarafından bulundu. Evlatlarına veda etmesinin sonrasında enerjiye dönüşerek Valhalla’ya göç eden Odin, seriye büyük önem kazandıran çoğu karakteri de bizlere tanıttı.

The Ancient One

Başta arzusuz olsa da Doctor Strange’i öğrencisi olarak kabul eden The Ancient One, bilhassa Yenilmezler filmlerine büyük bir etkide bulundu. Kaecilius tarafından bıçaklanan The Ancient One, filmde çoğu kişiyi etkileyen bir konuşmanın sonrasında yaşamının sonuna geldiğine karar verdi ve vücudunu terk etti.

T’Chaka

Wakanda’nın lideri T’Chaka bunun yanı sıra da T’Challa’nın babası. Yaptığı konuşmadaki patlama sonucunda, T’Challa’nın bütün müdahalelerine rağmen kurtarılamayan T’Chaka, patlama yerinde hayatını kaybetti ve T’Challa Wakanda’nın yeni kralı oldu.

Serinin bir sonraki filmini heyecanla beklerken serinin devamını sağlayan karakterleri andığımız içeriğimizin sonuna geldik. Yorumlarda Endgame filmi ile ilgiliki beklentilerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen